7 порад, що допоможуть навчити дитину займати себе
«Мені нуудноо», — чуєте ви від дитини, сидячі в гостях у друзів; стоячі в черзі до лікаря; займаючись хатніми справами. Часто діти молодшого віку починають скиглити від нудьги, щойно дорослі припиняють звертати на них увагу та активно грати разом. Але чому діти не вміють знайти собі заняття самостійно? Як це можна виправити? Розповідаємо далі.
Розвивайте творче мислення
Читайте, малюйте, вигадуйте власні історії. Дитина з розвиненою уявою завжди знайде, чим цікавим зайнятися. Навіть якщо ви гуляєте в парку і все, що вас оточує, — листочки та гілки.
Вчіть чекати
Починаючи з 2-х років потрібно вчити дитину вміти зачекати. Ми не все завжди отримуємо одразу, лише забажавши цього. Тож поступово збільшуйте час очікування, водночас пояснюйте, що це цілком нормально.
Ні! — гаджетам
Коли дитина нудиться, не йдіть легким шляхом. Телефон не має слугувати розрадою у будь-якій ситуації. Довкола значно більше цікавих занять. Допоможіть дитині розгледіти їх.
Беріть із собою іграшки
Якщо ви наперед знаєте, що доведеться почекати, візьміть декілька улюблених іграшок дитини або наборів для творчості.
Учіть грати самостійно
Не завжди для цікавої гри потрібен партнер. Дитина має навчитися проводити весело час і на самоті. Не поспішайте складати їй компанію за першим проханням.
Розширюйте хатні обов’язки
Не лише граючи можна провести вільний час. У дитини мають бути обов’язки. Обговоріть з нею, за що вона відповідає. Навчіть це виконувати (переконайтеся, що дитина все зрозуміла і запам’ятала). Підтримування порядку в оселі — це не тяжка праця, а обов’язкова навичка.
Улаштовуйте інформаційний детокс
Це не сучасна тенденція, а чудовий спосіб дати своїй нервовій системі відпочинок. Оберіть день, коли вся ваша родина не буде сидіти у соціальних мережах чи переглядати телебачення взагалі. Нехай цей день буде присвячений сімейній прогулянці, відвідуванню бабусі, маленькому родинному святу.
Беріть на замітку ці поради, але пам’ятайте: малюки до 3-х років тільки вчаться знаходити заняття самостійно. Не варто очікувати забагато. Будьте терплячими та робіть маленькі кроки до формування цієї навички.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: