7 головних принципів, яких слід обов’язково навчити дитину, аби вона виросла чуйною та доброю людиною
Чуйність та доброту в дитині батьки виховують особистим прикладом. Але для гармонійного розвитку потрібно навчити її відчувати глибину добрих справ. А для цього слід відверто розмовляти з малюком та багато речей пояснювати. Навіщо бути добрим? Ось ці головні висловлювання про добро допоможуть навчити дитину по-справжньому стати чуйною й робити багато добрих справ.
- Добрі люди — наче сонце! Розкажіть дитині, що добра людина, наче світиться від тепла та світла, наявного в ній усередині. Слід завжди намагатися бачити в людях це сонце. Тоді жити стане краще на світі.
- Добрі люди — це успішні люди! Поясніть дитині, що успіх людей на 90 % залежить від добрих справ, що вони робитимуть непомітно та не пишаючись ними. Оплатили бабусі продукти — більше про це ніколи не згадують. Роблячи добро, людина наче лікує свою душу від жорстокості та безсердечності.
- Добрі люди не можуть чинити зло. Добро «знешкоджує» всі злі думки та погані наміри. Саме тому дитину слід спонукати робити добрі справи та спочатку пояснювати, навіщо це необхідно робити.
- Добрі люди здатні змінювати інших на краще. Таких людей відчувають інші, до них тягнуться усі, з ними хочуть підтримувати зв’язок. Адже вони випромінюють світ і тепло, позитивну енергію, від якої всім спокійно та затишно. Доброта здатна змінити жорстоких людей до невпізнання.
- Добрі люди завжди говорять правду. Неправда має «союз» зі злом і жорстокістю. Люди, які брешуть, поступово перетворюються на нелюдів. А доброта не терпить неправду. Тому завжди правдива, але строга. Наприклад, якщо людина побачивши чужу дитину на даху, не дозволила їй походити по самому краю та розповіла про це батькам, то вона зробили добру справу. Хоча сама дитина спочатку злитиметься та не зрозуміє всієї небезпеки.
- Добрі люди — це щасливі люди. Чим більше людина робить добрих справ у своєму житті, тим сильніше наповнюється її серце чуйністю та милосердям. Доброта підносить, надихає та допомагає людині почуватися абсолютно щасливою.
- Добрі люди не можуть бути жорстокими до тварин. Добра людина вилікує птахові крило та нагодує бездомну собаку. Людей, які лупцюють тварин, не можна назвати добрими, навіть, якщо вони роблять щось добре. Вони завжди шукатимуть з цього користь.
Це головні принципи, яких слід навчити дитину, аби виховати в неї якості чуйності та доброти.