Ідеального віку для опанування користування горщиком немає. Основний проміжок часу, коли в середньому діти привчаються до горщика — від 2-х до 4-х років. Чому? Це пов’язано з дозріванням нервової системи, завдяки чому дитина приблизно до 18 місяців починає відчувати наповненість січового міхура/кишківника та усвідомлено контролювати цей процес. Також не маловажлива емоційна готовність дитини. Деякі можуть бути готові у 18 місяців, а інші у 3,5 роки.

Ось 7 ознак того, що ваша дитина фізично та емоційно готова опановувати навичку користування горщиком:

  1. Дитина залишається сухою щонайменше 1,5–2 години поспіль чи після сну.
  2. Відчуває наповненість сечового міхура / кишківника, позив до сечовипускання / випорожнення. Наприклад, тупцює, торкається зони підгузка. Важливо: якщо ваш малюк не відчуває і не усвідомлює позиву, він не зможе успішно привчитися до горщика.
  3. Знає назви частин тіла та предметів одягу.
  4. Може дотримуватися простих інструкцій.
  5. Розвиває фізичні навички, необхідні для привчання до горщика: здатність ходити, спускати та надягати трусики / штанці, сідати на горщик і підводитися з нього (можливо, з певною допомогою).
  6. Одна з прихованих ознак готовності самостійно користуватися горщиком — коли дитина говорить про себе «я».
  7. Найголовніше, щоб дитина хотіла користуватися горщиком! Наприклад, малюк хоче ходити в туалет як дорослі, некомфортно почувається в підгузку й повідомляє про потребу сходити на горщик.

І звісно пам’ятайте — усе дуже індивідуально. Не порівнюйте свого малюка з іншими, не намагайтеся прищепити навичку через силу, не тисніть. Орієнтуйтеся лише на свою дитину, і тоді опанування горщиком пройде легко.

Більше порад психолога та невролога щодо розвитку дитини перших років життя читайте у книзі «Здорова дитина. Немедичний довідник для батьків» від видавництва 4Mamas