Одного разу ваш малюк може попросити вас завести тваринку або пташку. Вже в 5 років у дітей з’являється потреба піклуватися про когось іншого. Якщо ви ще не готові до такого кроку, не варто відмовляти дитині одразу, поміркуйте над тим, які переваги та недоліки принесе ця покупка. Такий «подарунок» — це майбутній член вашої родини і ключик до розвитку дитини як особистості.

Обирати вид вихованця слід залежно від ваших можливостей та вподобань. Можливо, мама чи тато самі в дитинстві дуже хотіли собаку, а їхні батьки їм забороняли. Час це змінити, адже жива істота розвиває у дитині цілий спектр корисних якостей, що знадобляться їй у житті.

  1. Відповідальність. Перед придбанням тварини обговоріть із дитиною, як потрібно за нею доглядати. Відразу поставте умову, що малюк повинен самостійно щодня доглядати за вихованцем: годувати, прибирати за ним та водити на вулицю за потреби. Звісно, що частину роботи виконуватиме один із батьків, але за такого підходу в малюка розвинеться почуття відповідальності за живу істоту, її життя та здоров’я.
  2. Терпіння. Якщо вдома з’явиться собака або папуга, то почніть разом з дитиною дресирування та приручення. Для цього знадобиться чимало терпіння, натомість скільки буде радості та гордості в разі успіху!
  3. Здатність до співпереживання. Кімнатний вихованець — невід’ємна складова вашої родини, тому йому теж необхідні турбота і любов. Він, як і ви, може хворіти та мати поганий настрій. Разом зі своїм новим другом ваша дитина навчиться співпереживати, стане добрішою та чуйною.
  4. Довіра. Спілкування з будь-якою твариною вимагає довіри з боку малюка. Гострі зуби або дзьоб можуть у будь-який момент вкусити. Якщо малюк любитиме вихованця та довірятиме йому, той відповість взаємністю.
  5. Уміння розважатися. Тваринку можна не тільки годувати, виховувати та лікувати, але й гратися з нею. Багато яскравих вражень забезпечено не тільки з собаками та котами, але також з птахами та гризунами.
  6. Удосконалення навичок спілкування. Щодня дитина дізнається щось нове, вчиться комунікувати зі своїм улюбленцем та розуміти його. Завдяки мові тіла вона знає, коли тварина хоче гратися або їсти, коли в неї щось болить або їй просто сумно.

Пам’ятайте, що лише наявність тварини вдома ніяк не виховує малюка. Тільки батьки можуть спрямувати енергію дитини у потрібне русло, показати, що потрібно і не можна робити, пояснити про необхідність доброго ставлення та піклування. Далі малюк уже сам розбереться і найде свій шлях до виховання корисних людських якостей.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: