Емоційний інтелект базується на вмінні розуміти свої та чужі емоції. Він дуже важливий для успішного спілкування і подальшого життя. Розвивати його потрібно ще змалечку. Як і завжди, краще робити це у грі. Тому пропонуємо вам корисну добірку ігор.

«Дзеркало». Запропонуйте дитині побути вашим «дзеркалом». Зображуйте подив, сум, радість, злість та ін., а малюк має вгадати, що за емоцію ви показали, та відтворити її на власному обличчі.

«Зроби обличчя». Разом із дитиною зробіть смішні пички з картону, кольорового паперу, вати та інших підручних матеріалів. Нехай кожна пичка матиме свій особливий вираз. Після того демонструйте дитині ці зображення, а вона має згадати, за якої емоції обличчя набуває такого вигляду.

«Вгадай емоцію». Для цієї гри зробіть набір карток. На кожній із них намалюйте умовне обличчя, що відображує певну емоцію (на кшталт емодзі чи стікерів з соцмереж). Дитина має витягнути картку, жестами та виразом обличчя зобразити емоцію, а ви повинні її вгадати.

«Роздивляймося картинку». Варіант попередньої гри, але для менших діточок. Так само підготуйте картки (можна вирізати з газет фотографії, на яких люди мають характерні вирази обличчя). Демонструйте картки дитині та пояснюйте, де які зображені емоції.

«Намалюй настрій». Скажіть дитині, що зараз ви малюватимете свій настрій, і запропонуйте їй зробити те саме. А потім обміняйтеся малюнками і спробуйте вгадати за ними настрій одне одного! Найпростіше, звісно, намалювати обличчя, але дитині трохи старшого віку можна запропонувати відобразити настрій через кольори чи символічні зображення.

«Знімаймо кіно!». Найкраще зіграти в цю гру у дитячій компанії. Діти обирають сценариста, режисера, претендентів на головні ролі. Кожен претендент має «пройти кастинг», тобто виконати завдання: сценарист називає всім відомого казкового героя, режисер — емоцію, що потрібно втілити у образі цього героя.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: