5 правил «не» для батьків, які переймаються через те, що дитина спить з іграшками
Мабуть, кожна дитина в дитинстві мала улюблену іграшку — мішку чи зайчика, а може, ляльку чи ведмедика. І це нормальне явище. Але коли дитина починає брати із собою спати по 3–4 іграшки, а хлопці беруть до ліжка навіть залізні машинки та літаки, то тут батьки починають бити на спалах. «Мабуть, з моєю дитиною, щось не те! Потрібно її перевірити у психіатра!» — приблизно такими є думки переляканих матусь з татами. Чи слід хвилюватися з цього приводу? Якими є дії батьків?
1. Не перейматися. Згодом усе мене! Не зациклюйтеся на цих іграшках, інакше дитина почне навмисне брати із собою спати ще більше ляльок та зайців. Вона бачитиме, що ви реагуєте, інколи діти навмисне щось роблять, аби привернути увагу батьків. Стежте за собою, можливо, ви просто мало приділяєте часу малюкові.
2. Не сваріть дитину. Не слід сваритися та журитися, вести роз’яснювальні бесіди з дитиною, аби вона поклала іграшки на місце. Це схоже на те, що такі батьки просто хочуть, аби було по-їхньому, а іграшки лише привід.
3. Не відбирайте іграшки в дитини. Це категорично заборонено! Навіщо псувати на ніч настрій собі та малюкові? А у дітей у 2–3 роки взагалі станеться істерика. Слід спокійно сказати: «Може, твої машини спатимуть у гаражі (збудуйте якійсь гараж з коробок напередодні), бо їм на подушці незручно!» Якщо дитина не згодна, потім, коли засне, заберіть іграшки, аби вона не поранилася уві сні.
4. Не дозволяйте дитині спати з брудними іграшками. Гігієна перш за все! Стежте за тим, який вигляд мають іграшки. Можна навіть разом прати та мити їх, призначте на це певний день. Хлопці просто з пісочниці кладуть на ліжко улюблений танк. Щоб увечері не виникало сюрпризів (час лягати спати, а іграшки дуже брудні та не встигнуть висохнути), привчайте дитину, аби вона сама стежила за станом іграшок. До того ж, м’які іграшки часто рвуться, хутро чи пух з них потрапляє до рота дитини, що може викликати алергію. Про це також не слід забувати.
5. Не залишайте дитину засинати саму. Співайте колискові, обнімайте та цілуйте на ніч, ставте важливі питання про те, як минув день, як почувається малюк. Лягайте з нею поряд, хоча б інколи, навіть, якщо дитина вже підліток. Тоді малюкові вже буде байдуже з іграшкою спати чи ні.
З цими простими правилами «не» непомітно проблема зникне сама собою. І батьки, і діти вже й не помічатимуть: засинають з іграшками чи без них.