Існує такий вік 3–5 років, коли діти перетворюються на «чомусиків», їм усе цікаво, вони ставлять дуже багато питань — і це норма. Але трапляється, коли дитина в 6–8 років і старше за віком не припиняє ставити запитання, а навпаки її допитливість зростає навіть за партою в університеті. Усі починають уважати таку людину трохи дивною. «Чи це нормально? Як правильно відповідати дитині на незручні питання?» — замислюються батьки.

Деяких батьків це дратує, вони не знають, як поводитися з допитливою дитиною, їм соромно перед іншими. Адже малюк стає нав’язливим, ставить усім свої запитання, не лише рідним. Як діяти в такій ситуації?

1. Радіти, що дитина здатна мислити. Це рідкісний дар не соромлячись ставити запитання та намагатися дізнатися щось нове. Особливо, якщо дитина не боїться цього робити і в дорослому віці.

2. Приділяти більше уваги науковим знанням у спілкуванні з дитиною. Аби у дитини не поставало багато питань і вона не ставила їх чужим людям, потрібно більше з нею проводити часу та більше спілкуватися на різноманітні теми. Якщо самі не знаєте відповіді на якісь питання, час поліпшити свої знання. Тож, можливо дізнаєтеся щось нове разом з дитиною.

3. Навчити дитину знаходити відповіді самостійно. Пояснити дитині, що дійсно більшість людей не люблять «чомусиків». Усім подобаються ті, хто не ставить запитань. Але не слід відмовлятися від бажання знайти відповіді на запитання. Якщо виникають непорозуміння з приводу чогось, не завжди потрібно запитувати людей. Сьогодні є безліч доступної інформації в книжках і в інтернеті.

4. Знати відповіді на незручні та важкі для пояснення питання. «Що таке смерть?», «Звідки я узявся?», «Що таке секс?» та подібні. Якщо ви соромитеся спілкуватися з дитиною на інтимні теми (хоча потрібно не боятися жодних запитань, аби стати відвертішими з малюком та зміцнити стосунки), є можливість використати спеціальну літературу, прочитати їй, як це науково описано в літературі, ураховуючи вік дитини. Або показати спеціальну літературу, нехай самостійно прочитає.

5. Не критикувати дитину за допитливість. Будьте дуже обережними зі своєю критикою, вона може позначитися на самооцінці дитини. Не можна сварити дитину за те, що вона ставить багато питань. Так можна знеохотити дитину розбиратися в речах і знаходити відповіді на важливі запитання.

До речі, допитливі діти досягають кращих кар’єрних висот у майбутньому!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: