День народження малюка — свято для всієї родини. Традиційно цього дня батьки ретельно готуються, чекають на родичів та друзів, накривають на стіл. На перший погляд усе правильно, але потім дорослі залишаються за столом та спілкуються про своє, а діти переходять до іншої кімнати, де вони залишаються на самоті. Чи замислювалися ви, цікаво там вашому малюкові? Чи це те, на що він чекав цілий рік?

Саме зараз той час, коли потрібно почати руйнувати старі традиції. Спробуйте організувати не тільки свято з подарунками, але й позитивні емоції та радість. Пропонуємо вам п’ять корисних порад, що допоможуть зробити день народження вашого малюка незабутнім, веселим та цікавим.

1. Святковий стіл

Весела дітвора навряд чи чекатиме основного застілля та довго сидітиме за столом. Малюкам можна запропонувати частину великого столу або накрити додатковий суто дитячий стіл. Важливо сервірувати його заздалегідь шматочками фруктів, маленькими бутербродами, невеликою кількістю цукерок, соком та мінеральною водою. Обов’язково організувати для дітей дитяче меню.

Фрукти краще обирати найменш алергенні. Це можуть бути яблука, банани, мандарини. Бутерброди повинні бути невеличкими, з сиром та дитячою ковбасою. На солодке можна обрати цукерки та печиво, але не більше ніж 2–3 штук на одну дитину. Із шоколадом та цитрусами варто бути обережними, бо вони мають підвищену алергенність.

2. Прикраси

Святкова атмосфера обов’язкова, тому не лінуйтеся її створити. У пригоді стануть різні малюнки, колажі, фотографії, кульки та іграшки. Діти дуже чутливі до яскравих кольорів, тому обирайте яскраву та веселу кольорову гаму — більше жовтого, зеленого та червоного. Наприклад, можна придбати повітряні кульки, надуті гелієм, а до їхніх ниточок прикріпити барвисті аплікації. Пам’ятайте, що в такому віці діти сприймають кольори завдяки різним асоціаціям: сонце — жовте, ведмедик — коричневий тощо.

Інші прикраси, картинки та фотографії обирайте за вподобаннями малюка.  Знайдіть фото, зроблене в значний момент його життя, де він разом із вами або своїми друзями. Якщо є фото з улюбленою іграшкою, поставте її поряд.

3. Список гостей

Потрібно відразу визначити, скільки ви можете запросити гостей та чи будуть присутні батьки разом із дітьми. Дуже важливо враховувати вікові та індивідуальні психологічні особливості вашого малюка. Якщо дитина активна та любить товариство своїх друзів (родичів-одноліток, приятелів з дитячого садка тощо), то запросіть усіх або більшість із них. Якщо дитина відчуває дискомфорт у великому колективі, то дітей може бути 4–5 осіб. Другий варіант забезпечить максимальну увагу саме іменинникові.

Діти від двох до чотирьох років краще почуваються, коли батьки перебувають поряд, тому потрібно обов’язково запрошувати і батьків. Це значно полегшить контроль над юрбою збуджених дітей. Крім того, дорослі гості зможуть допомогти вам у проведенні свята. Найкращий варіант, коли малюки знайомі з батьками своїх друзів, тоді вони не будуть лякатися незнайомих дорослих, а вам не потрібно буде гаяти час на знайомство та звикання. Спільна участь батьків та дітей у конкурсах має неабияку об’єднувальну силу!

4. Сценарій свята

Сценарій свята розробляють з урахуванням вікових особливостей: малюки 2–4 років більше спостерігатимуть, ніж братимуть активну участь. Для цієї вікової категорії стане в пригоді нескладний ляльковий спектакль, заснований на казці. Виготовлення декорацій буде дуже простим. Достатньо натягнути звичайну мотузку між двох стільців та перекинути через неї тканину. «Акторами» можуть стати звичайні м’які іграшки вашої дитини або ляльки-рукавички.

Якщо ви обрали відому казку, наприклад, «Теремок» або «Троє поросят», а у вас немає потрібної кількості канонічних персонажів, можна замінити їх іншими тваринками. У такому випадку не буде зайвим попередити дітей, що це буде нова казка на новий лад. На допомогу можна долучити інших дорослих, домовитися, хто які ролі озвучуватиме.

5. Подарунки

Також потрібно пам’ятати про подарунки для маленьких гостей. Вони із більшим задоволенням нестимуть подарунок іменинникові, знаючи, що на них сьогодні теж чекає сюрприз. Подарунки потрібно вручати особисто кожному малюкові за перемогу в конкурсах або іграх. Якщо залишаться діти, які не брали участь або не вигравали в змаганнях, спробуйте в простій ігровій формі запропонувати їм знайти скарб із подарунками. Необхідно обов’язково чергувати рухливі та спокійні ігри.

Уся організація вимагатиме від вас не тільки фантазії, але й витримки. Нехай ваша дитина дізнається, що мама і тато можуть бути справжніми чарівниками у реальному житті. Продемонструйте дітям, як потрібно улаштовувати свята. Запам’ятавши ці святкові дні, вони навчаться радіти дрібницям і у своєму дорослому житті зможуть створювати свята для себе та інших.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: