А ваша дитина кусається? Зазвичай, маленький «зубастий» малюк починає проявляти свої негативні здібності десь у 2–3 роки. Малюк кусає дітей у дитячому садочку, матусю, батька, бабусю та дідуся. Батьки постраждалих висловлюють своє незадоволення на батьківських зборах. А рідні вже втомилися лікувати хворі місця від зубів малюка. Часто вдома кривдника сварять, але нічого не допомагає. Сварити — не вихід, так дитина ще більше озлиться та кусатиме всіх ще дужче. Якими є дії батьків?

     1. Знайти причину, чому дитина кусається. Дитина знайомиться з соціумом, проявляється в колективі, але не навчилася ще правильно виявляти свої емоції. Кусатися дитина може, тому що так симпатизує комусь у групі, бо висловитися не вміє. Або дитина сповнена агресії, удома бачить конфлікти та сварки, а накопичений негатив виплескує саме у такий спосіб. Можливо, узагалі дитину турбує зубний біль, ріжуться зубки, а той, хто перебуває поряд, просто потрапляє попідруч, коли дитина нервує через це.  

     2. Реагувати спокійно та пояснювати дитині, чому кусатися погано. Не слід сварити самого малюка, розповідайте дитині, що її вчинок поганий, так поводяться лише звірі, які хочуть їсти. Пожартуйте: «Ти постійно хочеш їсти? Тоді носитимеш із собою моркву та точитимеш об неї свої зубки!» У жодному разі не говоріть: «Ти поганий, тому що покусав усіх!»

     3. Проявляти співчуття постраждалому в присутності дитини, яка кусається. Скажіть своєму малюкові: «Сашкові дуже болісно. Необхідно його пожаліти та перепросити!» А самим також узяти та пожаліти того, кого малюк укусив. Покажіть кривдникові місце від зубів, нехай постраждалий розкаже, як йому було неприємно та болісно. Ваша дитина повинна проявити співчуття, навчіть її цього.

     4. Навчати дитину поводитися в колективі. Запропонуйте укуси поміняти на обійми чи поцілунки. Поясніть дитині значення слова кусатися. «Кусатися означає завдавати болю! А ми робитимемо всім приємно — обійматимемо та цілуватимемо! Іди сюди, обнімемося!»

     5. Зупинити дитину, яка має намір когось укусити. Це не завжди вдається, але коли є можливість і ви відчуваєте, що дитина зараз на когось накинеться, зупиніть її.

Насправді інколи малюки самі не знають причини своїх учинків, тому кусають усіх. Варто їм одного разу проявити свої емоції в такому вигляді, а потім це стає звичним. Батьки мають допомогти малюкові правильно виявляти накопичені емоції.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: