Уже понад місяць тривають перевірки безпеки торгівельно-розважальних центрів та інших громадських об’єктів. Дбати про власну безпеку має кожна людина самостійно. Що можна зробити під час відвідування людних місць з дитиною?

  1. Сфотографувати дитину на повний зріст перед виходом. Тепер, коли смартфон має майже кожний, це можна зробити швидко. І це варто робити щоразу перед поїздкою, походом у магазин чи на масовий захід. Якщо дитина у магазині загубиться чи зникне з поля зору в натовпі, так значно простіше пояснити робітникам під час пошуків, як вона виглядає, в чому була одягнена.
  2. Розглянути план будівлі. У будь-якому магазині, ТЦ або іншій громадській будівлі він має розташовуватися на видноті. Щоб не лякати дитину усілякими «а раптом пожар» та не лякатися самим, перетворіть усе на гру. Спочатку «Хто перший знайде схему», потім «Знайди на схемі місце, де ми стоїмо», «Проклади на схемі маршрут до… (будь-яке місце в цій самій будівлі)». У процесі може з’ясуватися, що дитина ще не вміє читати схеми взагалі, заодно і навчите її. Навчати можна з 7 років (до того абстрактне мислення ще не розвинене достатньо, щоб порівняти подумки план та реальні коридори).
  3. Не звертати уваги на те, як «усі роблять». Якщо атракціон підозріло скрипить, але всі на ньому катаються, то це не доказ його безпеки. Якщо здається, що вчитель чи гід недостатньо відповідальний, не варто відпускати з ним дитину на екскурсію, навіть якщо всі пішли. Безпека — це те, про що слід думати тільки власною головою, а не чужим прикладом.
  4. Повідомляти робітникам про підозрілі явища. Запах гару, іскри, підозрілі звуки, технічні неполадки тощо. Ні, ви не створюєте зайву паніку. Це елементарна увага. А якщо працівник (охоронець, продавець тощо) реагує на повідомлення роздратовано або байдуже, то маєте привід узагалі залишити це місце — якщо тут навіть робітникам байдуже, то це вочевидь не той заклад, де корисно проводити час.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: