4 прості питання, які потрібно ставити дитині щодня
За щоденними клопотами ми інколи забуваємо поговорити з дитиною щиро. З часом це може призвести до того, що стосунки стануть більш формальними, автоматичними, а емоційний зв’язок буде втрачено. Як цього уникнути?
Пропонуємо 4 прості питання, які ви можете ставити дитині щодня, для зміцнення емоційного зв’язку.
Як минув день?
На початку дитина може намагатися легко відбутися від цього питання та відповідати коротким «нормально». Допоможіть їй розкритися, розкажіть про свій день: «А я сьогодні робила… І уявляєш, потім побачила…». Після такого навіть сором’язлива дитина залюбки ділитиметься своїми враженнями.
Що гарного сьогодні з тобою сталося?
Навіть якщо на вулиці цілий день періщить дощ, на математиці поставили двійку, а ще й вірш складний напам’ять потрібно вчити, однаково слід шукати позитивні моменти. Посмішка однокласника, смачний сніданок, схвальний відгук учителя української мови — навіть такі незначні речі можуть підтримувати гарний настрій та підбадьорювати. Навчайте дитину знаходити позитив навіть у найскладніший день.
Як справи у твоїх друзів?
Ви можете запитувати про якогось одного друга, або про всіх разом. Питання можуть різнитися (наприклад: «Які якості мають бути у гарного друга?», «Яку найприємнішу річ він для тебе зробив?», «Ким із своїх друзів ти пишаєшся найбільше?»). Виявляючи інтерес до кола спілкування дитини, ви демонструєте прийняття її інтересів та її вибір. Для дітей це дуже важливо. До того ж, ви точно знатимете, із ким проводить час ваша дитина.
Тобі потрібна моя допомога?
Як же складно просити про допомогу! І для дитини — це також складна справа. Тому не чекайте, запропонуйте допомогу самі. Не бійтеся, що так ви не навчите дитину діяти та ухвалювати рішення самостійно. Чим більше ви будете допомагати у незначних буденних справах, тим більша вірогідність, що у разі серозної проблеми дитина звернеться до вас.
Спілкуючись із дитиною, не пришвидшуйте її та не перебивайте. Обіймайте та тримайте за руку. Тілесний контакт є найкращим способом зміцнити емоційний зв’язок із дитиною.