3 прості гри для дітей (4-6 років), що допоможуть з користю провести час у дорозі
Дорога будь-куди втомлює та набридає, незалежно від того, на якому транспорті подорожує людина. Дорослий не завжди знаходить, чим зайнятися, тому зазвичай сидить, дивлячись в екран телефона чи ноутбука. Але часто, аби якось розважити дітей, гаджети вже не допомагають, а їхати, наприклад, ще довго. Чим зайняти дітей у дорозі? Як провести подорож із користю, не нудьгувати і не згаяти час на сварки через погану поведінку дітей?
Звісно можна придбати спеціальні цікаві розважальні ігри в дорогу. Але якщо зайвих коштів на це немає, або просто навіть бракує часу бігати по дитячих магазинах, то стануть у пригоді звичайні канцтовари, що вдома обов’язково завжди попідруч. Перед поїздкою запасіться олівцями, фломастерами, ручкою, блокнотом і зошитом.
1. «Живі олівці»
Запропонуйте дітям уявити, що олівці живі. Грайтеся ними, нехай це будуть звірі чи люди, можна зробити їм паперові капелюхи чи спідниці, просто проколовши олівцем аркуш паперу. Грайтеся разом, заохочуйте дітей пофантазувати.
2. «Історія на папері»
Для цієї гри знадобиться блокнот чи зошит, вигадуємо якусь історію, або казочку, якщо уява в певний час «не працює» беремо за основу будь-яку народну казку. Малюємо ручкою чи фломастером схематично машинку, хлопчика, дівчинку, їжачка, обираємо головного героя і промовляємо вголос, хто намальований, куди він іде чи їде, кого зустрічає. Для дітей старшого віку пишемо певні слова і пропонуємо читати, або разом таким чином навчаємося читати. Наприклад: «Жив був їжачок. Якось їжачок сів на свій автомобіль та поїхав (промальовуємо дорогу, машину, їжачка) на МО-РЕ (це слово (або інше) малюємо й пишемо літерами). Обирайте самі, які слова необхідно писати, а які — малювати. Разом вигадуйте цікаві історії.
3. «Балакучі літери»
Нехай дитина, або діти, якщо їх кілька, виберуть собі літеру (А, К чи Р) будь-яку з абетки. Ви називайте слова, а діти нехай відгадують, у яких словах є саме їхня літера. Розкажіть про гру, прорекламуйте її, зацікавте малюка. «А зараз ми пограємо в цікаву гру “Балакучі літери”»! Чи ви знаєте таку?» Можна ускладнити завдання, наприклад, спочатку ставити запитання із казок на зразок: «Кого першого зустрів Колобок?», а потім шукати у відповіді свою літеру.
Головне в будь-якої грі — це участь батьків, інколи дітям достатньо, аби батьки просто розмовляли з ними та уважно слухали, дивлячись у дитячі очі, а не в екран телефона.