Більшість батьків за всіма маркерами «чого обов’язково потрібно навчити дитину», забувають про так звані життєві навички, що формують у домашньому колі. Ми дібрали 10 корисних навичок, актуальних у більшості країн.

Уміння готувати

І хлопці, і дівчата дуже полюбляють готувати. Ви можете залучати дитину допомагати на кухні з раннього віку. Поступово ви помітите, як удосконалюються навички малюка і наскільки йому подобається процес. Уміння готувати гарантує те, що у старшому віці дитина зможе сама приготувати собі їжу, якщо не перебуватимете поруч.

Виживати в умовах дикої природи

Не даремно у Сполучених Штатах майже кожна дитина відвідує табір скаутів. Узяти дитину до табору виживання в умовах дикої природи — лише на користь. Нехай вона навчиться будувати укриття, готувати їжу на відкритому вогнищі, пересуватися пересічною місцевістю. Це додасть дитині впевненості у власних силах та відкриє жагу до подорожей.

Основи домашнього садівництва

Ця навичка сформує у дитини любов до природи. Ви можете подумати, як вам може допомогти сад:  наприклад, дитина може стежити, як змінюється забарвлення листочків на деревах, як природа реагує на дощ чи сніг тощо. Ви також можете разом піклуватися про квіти чи кущі, поливати їх.

Навичка першої допомоги

Діти доволі часто травмуються під час гри. Саме тому потрібно навчити малюка, як у екстреному випадку допомогти собі чи іншій дитині.

Плавання

Ця навичка достатньо важлива, навіть якщо ви живете далеко від водойм. У дитячому віці значно легше опанувати вміння плавати, ніж у дорослому віці. Тим паче, ця навичка може врятувати життя не лише того, хто нею володіє, але й інших.

Уміння поводитися з грішми

Про важливість навчання дітей фінансовій грамотності говорять усі без винятку. Дитина має розуміти цінність грошей, поводитися з ними правильно та не вимагати у батьків дорогих подарунків, коли вони не можуть собі цього дозволити. Допомагайте дитині робити розрахунки: скільки грошей вона може потрати, а скільки відкласти.

Прання

Цієї навички дитина має набути у ранньому віці. Уміння стежити за своїм одягом стане у пригоді, коли дитина піде до школи та коледжу. Залучайте малюка допомагати вам та прати, наприклад, свої шкарпетки.

Хатній ремонт

Дітям надзвичайно цікаво, що міститься всередині телевізора чи пральної машини, як змінюється лампа у люстрі, як тато вбиває цвях. Займайтеся хатнім ремонтом разом із малюком, нехай він учиться стежити за власною оселею та її речами. Але обов’язково щоразу нагадуйте правила безпеки.

Самозахист

Дитина має вміти постояти за себе під час неприємних життєвих ситуацій. Тож чому б не відвести малюка на секцію карате? Це додасть сміливості та впевненості у собі, дасть можливість бути завжди готовим захистити себе чи інших.

Управління часом

У сучасному темпі життя, дитина обов’язково має вміти правильно розпоряджатися своїм часом. Тож варто змалечку привчати малюка самостійно прокидатися, збиратися до садочка чи школи, аби не запізнитися, лягати вчасно спати тощо.13

Ці життєві навички стануть корисним додатком до скарбниці вмінь, які має здобути лідер, який прагне досягти успіху.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: