Перш ніж показувати малюкові, як писати букви, потрібно навчити його правильно тримати в руці те, чим він це робитиме, — олівець, ручку, фломастер. Починати можна з 2–2,5 років, коли дитина вже може фіксувати й запам’ятовувати правильне положення руки. Є кілька простих і ефективних способів, що дають змогу малюкові засвоїти правильне положення пальців і кисті руки для подальшого письма.
Перший спосіб — спеціально розроблені насадки на олівці. Завдяки їм узяти олівець неправильно просто неможливо! Такі «тренажери» є як для правшів, так і для лівш. Подібні насадки можна знайти різного кольору у формі тварин або мультяшних героїв.
Другий спосіб — вправи. Наприклад, попросіть дитині підмізинним пальцем і мізинцем затиснути серветку, а вільними пальцями взяти олівець — правильне захоплення утворюється у природній спосіб.
Варіант для найменших: запропонуйте дитині «покласти» олівець спати. Що робимо? Кладемо олівець у «ліжечко» — на середній пальчик, під голову «подушечку» — вказівний, а зверху «ковдру» — великий пальчик.
Третій спосіб — використання тригранних ручок і олівців, що завдяки своїй формі дають змогу дитячим пальцям набути природного й правильного положення: обхопити олівець із трьох сторін. Якщо говорити про товщину олівця, то, чим молодша дитина, тим товстішим має бути олівець. Навичка письма тільки починає формуватися, тому утримати тонкий стрижень, а тим паче маніпулювати ним, значно складніше.