Здорове харчування: 5 порад для мами, яка працює
Після роботи потрібно приділити увагу собі, чоловікові, дітям, виспатися — а коли готувати? Не хочеться ані рано прокидатися чи знову пізно лягати спати, ані годувати сім’ю напівфабрикатами…
Ми зібрали ТОП-5 порад, як зберегти час та приготувати здорову їжу!
- Улюблений сніданок щодня. Гадаєте, однаковий сніданок щодня набридає? Зовсім ні, якщо він справді смачний та збалансований. Голлівудські актори, аристократи можуть багато років снідати певною стравою. Запропонуйте й ви дитині «сніданок робочого дня»: це можуть бути пластівці з йогуртом, або хлібці зі злаками та сухофруктами. А вже у вихідні можна урізноманітнити ранок яйцями, сирниками, оладками.
- Готувати основну їжу у вихідний день. Замість того, щоб стояти біля плити після роботи, приготуйте у вихідний день дві-три основні страви на майбутній тиждень: наприклад. каструлю супу, котлети, плов, пиріг. Тоді в будній день залишиться лише розігріти це та швиденько зварити кашу.
- Перекуси. Для них узагалі не варто готувати. Смачний та корисний перекус — банани, яблука, сухофрукти та горіхи. Нехай вони завжди будуть на столі та у портфелі.
- Пакувати обіди звечора. Для себе, для чоловіка, для дітей… Краще запакувати все це ввечері, не гаючи багато часу вранці.
- Ідеї для вечері. Увечері приготування їжі не повинно займати понад півгодини. Це можливо, якщо м’ясна частина складових приготована зарані, у вихідний день. Наприклад, у суботу ви приготували куряче філе, а в будній день з нього можна приготувати на вечерю салат з овочами (морква, помідори, селера, листя салату) та сиром чи бринзою. Або просто відварити картоплю. Інший варіант — швидко притушкувати чи відварити моркву, стручкову квасолю та броколі, і весь цей вітамінний гарнір подати з м’ясом.