СПОКІЙНЕ ВИХОВАННЯ
37 корисних порад
- Ваша дитина не відповідає за вашу реакцію. Ви можете виховувати дитину ефективніше й робити це радісно, демонструючи їй спокій і любов.
- Для того щоб виправити свою відповідь на поведінку дитини, насамперед, необхідно відповідати за власну поведінку.
- Звертайте увагу на свою поведінку, щоб визначити, яким чином ви маєте небажані результати у вихованні.
- Почніть із відновлення своєї душевної рівноваги. Для того щоб виховувати дитину мирно й ласкаво, вам необхідно правильно харчуватися, займатися фізичними вправами, медитувати або розслаблятися, робити все для підтримання гарного емоційного стану. Ви повинні поводитися спокійно й упевнено.
- Для того щоб позбутися стресу й злості у відповідь на поведінку вашої дитини, намагайтеся робити все без поспіху. Чим більше ви поспішаєте, тим швидше знесилитеся.
- Діти можуть сприймати ваші вимоги або повільно, або взагалі ніяк. Якщо ви тиснутимете на них, намагаючись прискорити їхню дію, ви лише досягнете зворотного ефекту.
- Спокійні діти поводяться краще, ніж діти, які постійно зазнають стресу. Ваш стан впливає на стан вашої дитини. Чим спокійніше ви взаємодіятимете зі своєю дитиною, тим спокійнішою вона буде.
- Ви не зумієте навчити свою дитину контролювати свої дії, якщо не здатні контролювати свої.
- Узявши на себе турботу за ваші взаємини з дитиною, ви берете на себе також і турботу про себе.
- Коли дитина провокує вас, вона контролює ситуацію. Самоконтроль у будь-якій ситуації починається з контролю над вашою реакцією.
- Стежте за тим, що ви говорите своїй дитині. Якщо ви говорите їй: «Ти мене сердиш. Ти виконуєш усе занадто повільно. Ти змушуєш мене кричати», ви дозволяєте їй управляти ситуацією й відповідати за вашу поведінку.
- Дитина послана у ваше життя, тому що настав час для самовдосконалення.
- Коли ви втрачаєте терпіння й урівноваженість у відповідь на поведінку дитини, ви втрачаєте свою владу.
- Намагайтеся впоратися з усім мирно і спокійно. Через мир із собою ви зуміє осягнути мудрість та любов, необхідні для виховання.
- Поступово ви заспокоїтеся. Вас повинні задовольняти найменші кроки на шляху до мирного врегулювання ситуацій. Коли ви гніваєтеся, то витрачаєте час даремно.
- Ваша зла відповідь дитині виявляє те, як неправильно ви можете впоратися з подіями, відповідно демонструючи відсутність поваги до себе.
- Дітям необхідна мирна, гармонічна обстановка для того, щоб демонструвати свою гарну поведінку й позитивне, поважне й тепле ставлення. Коли ви реагуєте на поведінку дитини зі злістю, ви зневірюєте її у тому, що вона зможе поводитися краще.
- Злість, стрес, благання, суперечки, крики — це найбільш неефективні способи виховання. Вони можуть стати для вас альтернативними способами виховання.
- Дітям необхідно знати межі дозволеної поведінки. Але вони не зуміють усвідомити наявність цих меж, якщо ви почнете встановлювати їх неправильним шляхом.
- Важливо розуміти, якщо ваша реакція скривдила б вас, то вона напевно скривдить і того, на кого вона спрямована. Щойно ви почнете стежити за своєю поведінкою, вам удасться налагодити необхідні межі у вихованні.
- Якщо ви зі злістю реагуєте на поведінку своєї дитини, то стомлюєтеся й засмучуєтеся. Ви самі винні в цьому, а не ваша дитина. Ваш негативний вплив може погіршити ситуацію.
- Проаналізуйте думки про свою дитину. Якщо вони призводять до злості й стресу, то саме ваші думки, а не дитина, спричиняють проблеми.
- Ваші думки мають схильність утілюватися в життя. Думайте, що ваша дитина саме така, як ви хочете, а також думайте про те, якими методами ви хотіли б виховувати її.
- Мудрість полягає в тому, щоб усунути проблему, а не збільшити її. Якщо ваша дитина поводиться неправильно, своїм стресом, невдоволенням і злістю ви лише погіршите ситуацію.
- Для того щоб змінити свою реакцію у відповідь на поведінку дитини, вам необхідно, насамперед, припинити обвинувачувати дитину у своїй поведінці.
- Ваша злість і стрес у відповідь на дії дитини засвідчують, що ви занадто тиснете на себе, а потім зриваєте злість на дитині. Якщо ви опікуватиметеся про себе, поведінка вашої дитини вже не видаватиметься вам поганою.
- Якщо ви не знаєте, як упоратися з поведінкою дитини, просто спостерігайте, розслабтеся й не втрачайте впевненості в собі. Розглядайте ситуацію розумно, і яке-небудь конструктивне рішення неодмінно спаде вам на думку.
- Перш, ніж ви зумієте отримати контроль над ситуацією, вам необхідно зрозуміти, як це не контролювати ситуацією зовсім. Якщо ви втратили контроль над подіями, нехай усе відбувається природньо.
- Не варто приділяти забагато уваги поведінці, що вас дратує. Навпаки, слід концентруватися на тій поведінці, що вам подобається.
- Не потрібно боротися з поганою поведінкою своєї дитини. Навпаки, необхідно вжити конструктивних заходів, щоб досягнути від своєї дитини бажаної поведінки.
- Найбільш важливим елементом гарної поведінки дитини є теплі, надійні взаємини з батьками, у яких проявляється взаємоповага. Своєю злістю ви перешкоджаєте налагодити подібні стосунки.
- Для того щоб змінити поведінку своєї дитини, демонструйте їй свою гарну поведінку.
- 95 % усіх ваших дій, спрямованих на поліпшення поведінки дитини, мають бути позитивними, жартівливими і виявляти любов.
- Якщо ви постійно думаєте про те, як ви страждаєте, і сприймаєте себе як великого мученика, ви втрачаєте свою владу й самоповагу у вихованні. Припиніть сприймати себе як жертву, і навчіться насолоджуватися власними перемогами.
- Якщо вам необхідно виявити твердість, проявляйте її без залучення емоцій. Накладаючи на дитину обмеження в чому-небудь, проявляйте водночас доброту. Будьте послідовними — і ваша дитина швидко зрозуміє, чого ви від неї вимагаєте.
- Коли ви гніваєтеся, ви втрачаєте досвід виховання. Злість і гнів взаємодіють із поганою поведінкою дитини так само, як наприклад, бензин взаємодіє з вогнем.
- І, нарешті, вам необхідно вірити, що ви зумієте подолати все. Ви зумієте виховати своєї дитину в любові без залучення злості й стресу. Якщо є бажання, є й можливість.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: