7 ігор удома за поганої погоди
Погана погода за вікном — не привід нудьгувати та втуплюватися у планшет чи телевізор. Пропонуємо добірку простих та веселих ігор для дітей та батьків, що заповнять похмурий день яскравими кольорами та приємними емоціями!
Перегони ватних кульок. Вам потрібні соломинки, ватні кульки та стіл. За сигналом «Уперед!» гравці крізь соломинки починають дмухати кожен на свою кульку, у такий спосіб перекочуючи їх. Виграє той, хто першим зіштовхне кульку зі столу.
Будиночок з коробки. Коробка з-під техніки чи взуття — чудовий простір для створення фантастичного будиночку. Проріжте в ній вікна та двері, розфарбуйте з малюком стіни, з клаптиків тканини зробіть штори, прикрасьте «інтер’єр» малюнками.
Картограф. Для гри потрібні лише чистий аркуш та олівець. Запропонуйте дитині скласти карту власної кімнати. Вигадайте умовні позначення для меблів, вікон, дверей. Потім карту можна розфарбувати.
Ручний дощик. Розвивальна гра допоможе пояснити дитині, звідки береться дощ за вікном. Скип’ятіть трохи води у каструлі. На плоску тарілку покладіть кубики льоду і потримайте її над парою з каструлі. Коли пара підіймається до охолодженої льодом тарілки, вона конденсується у краплі, що падають назад у каструлю, наче дощ.
Перегони літаків. Виготовте кілька паперових літаків, найкраще з кольорового паперу, щоб бачити, де чий літачок. Можна просто запускати їх — чий пролетить далі; якщо дитина вже старша, можна у великому аркуші ватману чи залишків шпалер прорізати кола, закріпити між двох стільців та запускати літачки у ці кола — хто точніше влучить!
Що за спиною? Оберіть заздалегідь кілька предметів, що легко сховати за спиною: ляльку чи машинку, чашку, капелюх тощо. Скажіть дитині: «Зараз я сховаю щось за спиною, а ти вгадай, що саме. Я підказуватиму». Малюкові ви можете називати якісь ознаки предмета — колір, форму, використання; старша дитина вже може ставити навідні запитання.
Що зникло? Викладіть на підносі п’ять предметів, наприклад: виделка, олівець, машинка, ключ, книжка. Запропонуйте дитині уважно подивитися на них, а потім заплющити очі та полічити до десяти. Сховайте один з предметів. Коли малюк розплющить очі, він має пригадати, який саме предмет зник. Далі можна збільшувати кількість предметів та прибирати одразу декілька речей.