Природні пологи за методом Діка-Ріда Грентлі
У ХХ сторіччі британський акушер Грентлі Дік-Рід перевернув уяву про процес пологів у медичних колах, довівши, що надмірне втручання лікарів шкодить матері та дитині. Книга «Пологи без страху» ввібрала в себе багаторічний досвід автора, містить найкориснішу інформацію для майбутніх мам.
У книзі є три частини.
Спочатку розглянуто загальний розвиток ембріона, формування мозку в утробі та фактори, що шкодять та допомагають його розвитку. Далі автор розповідає про важливість емоційного зв’язку матері та батька з дитиною до її народження та методи його налагодження, про гідне середовище під час пологів.
Детально розглянуто причини болю при пологах. Дік-Рід запевняє, що під час пологів без ускладнень найбільшу біль провокує страх, бо він призводить до надмірного напруження м’язів, що заважає дитині народитися. Як вихід він пропонує релаксацію, а також зауважує, що гормони у крові є природним знеболювальним.
Далі увагу приділено людям, які повинні оточувати жінку під час пологів,— лікареві, чоловікові, акушерці та ін.; обладнанню пологового будинку та кімнати для пологів. Розглянуто методи навчання природних пологів.
Дік-Рід пише про все необхідне для здорової вагітності: харчування, правильне дихання, режим спокою та активності, роль релаксації та навчання неї. Розглянуто такі проблеми під час вагітності, як нудота, робота кишечнику, втома, емоційний настрій.
Максимально докладно розписано всі стадії пологів з рекомендаціями правильної поведінки. Наостанок ідеться про зв’язок з новонародженим, годування груддю.
- Вибрані статті Діка-Ріда з 1933 до 1954 рр. присвячені філософії природних пологів, впливу настрою на відчуття під час пологів, історичному огляду питання, культурному впливу (розглянуто навіть цитати з Біблії), нервово-м’язовому зв’язку, методам полегшення болю під час пологів та пологам у екстрених умовах.
- Автобіографія Діка-Ріда розкриває, чому саме він звертає пильну увагу на філософію природних пологів. Автор розповідає про свою сім’ю, про навчання та випадки у медичній практиці, що наштовхнули його на висновки, що пологи — не завжди біль та муки. Також він пригадує роки на фронті, де індійські солдати навчили його методів релаксації у найжахливіших умовах (ці методи ввійшли до комплексу порад вагітним жінкам). Ідеться про боротьбу з тодішнім консервативним науковим світом, про подорож до Африки, що дала багато корисного матеріалу про народження за умов відсутності цивілізації, а також про поширення методу природних пологів у всьому світі.