Як же хочеться батькам, аби дитина правильно висловлювала свої думки, говорила красиво, не тягнула слова та не поспішала. Для цього потрібна постановка мовлення. Навчитися вимовляти всі літери замало.

Які вправи допомагають стати красномовним?

Існують спеціальні викладачі техніки мовлення, які навчають дітей красиво розмовляти. Але все це можна зробити вдома, якщо батьки візьмуться за справу.

З чого слід починати?

  1.     Складіть комплексний план занять. Техніка мовлення — це не лише робота з голосовим апаратом і мімікою обличчя. Потрібен комплексний підхід. Спортивні вправи, читання конкретних авторів, знайомство з професіоналами, психологічні секрети тощо.
  2.     Навчіть дитину спортивних вправ. З йоги чи інших практик виберіть кілька вправ, що допомагають сконцентруватися та розім’яти всі м’язи. Це допоможе позбутися нервового напруження та наситити енергією свій організм, налаштувати його на розвиток.
  3.     Запропонуйте дитині читати класиків. Особливо фахівці в ораторському мистецтві рекомендують І. Буніна та А. Чехова. Намагайтеся пояснити дитині нові слова. Нехай стежить за постановкою речень, складає свої, як письменники. Ці всі тренування є недаремними. У голові сформується певний «кістяк», за яким потім речення будуть складатися самі.
  4.     Запишіть голос дитини на аудіопристрій. Так малюк самостійно зможе почути, як вона розмовляє. А також, які помилки слід виправити, які слова прибрати з лексикону, наскільки гучний чи навпаки тихий її голос — усе це можна скоригувати. На записі чітко чути, що саме слід змінювати, над чим працювати.
  5.     Виконуйте з дитиною спеціальну гімнастику для рота, язика та губ. Під час вимови важких слів слід запам’ятати головне — потрібно працювати губами, розкривати широко рот, а не розмовляти крізь зуби. Запропонуйте дитині стежити за професійними дикторами та співаками. Слід тренуватися щодня — і це допоможе розвинути рухливість язика та м’язів обличчя. Згодом усе це доведеться до автоматизму.
  6.     Допоможіть дитині завжди триматися впевнено. Гарно говорити можна навчитися, натомість триматися спокійно в будь-яких компаніях справа складніша. Навчіть дитину не боятися розповідати і водночас не бути нав’язливим розумником.

Гарне мовлення потрібне не лише артистам, ведучим і журналістам. У будь-якій професії цінують уміння правильно та виразно розмовляти. Тому підліткам це знадобиться особливо.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: