Пісочниця — це цілий світ для дітей від 1,5 до 5 років. Тут діти вчаться налагоджувати комунікації, захищати свою територію та пропонувати свої ідеї. Пісок виконує роль заспокійливої терапії. Ліплячи пасочки діти розвивають моторику пальців.

Усе це дуже гарно і для багатьох хлопчиків та дівчаток може тривати нескінченно. Часто дитина так захоплюється грою, що додому не хоче повертатися. Батьки наполягають і все закінчується конфліктом, істериками та зіпсованим настроєм не лише матусь чи татусів, але й усіх оточуючих. Що в цьому випадку вдіяти? Як без проблем забрати дитину додому з прогулянки?

  1.     Готуйте дитину до прогулянки заздалегідь. «Ми йдемо на майданчик гратися в пісочниці на 1 годину (1,5–3). Потім я тебе покличу й підемо додому!» Звісно, спершу може не вийти, але якщо ви наполегливо продовжуватимете, згодом усе буде гаразд. До того ж малюк звикатиме до конкретного проміжку часу для гри й сам проситиметься додому вчасно. Якщо ви бачите, що тривалий час дитина зі сльозами повертається з пісочниці додому, збільште час перебування на вулиці, вона ще просто не нагулялася вдосталь.
  2.     Попередьте дитину за 5–10 хвилин, що незабаром час повертатися додому. Можна навіть кілька разів нагадати дитині: «Любий мій синочок (донечко)! Через 10 хвилин ми почнемо збиратися!»
  3.     Надіньте дитині на руку годинник зі заведеним будильником. Коли будильник задзвенить, час повертатися додому. Звук здатен впливати на дітей, не дарма у школах на перерву та на урок дзвенить для всіх дзвоник.
  4.     Допомагайте дитині збиратися додому. Підкріплюйте слова дією, підійдіть до малюка, почніть збирати його іграшки та пасочки. Не підвищуйте тон, якщо дитина починає плакати, розкажіть про те, що на неї чекає вдома смачний чай з печивом чи улюблений омлет. Або про те, що слід ще дорогою додому встигнути нагодувати собачку чи голубів (покажіть крихти чи шматки булочки, що ви приготували для цього).
  5.     Імпровізуйте, якщо дитина не реагує ні на що. Візьміть малюка на руки, полоскочіть, поцілуйте та несіть у напрямку будинку, примовляйте: «Ой, а що я зараз тобі покажу, а ну швидше збирайся!» Після такого дитина залюбки повертатиметься додому. Але якщо вона почне нервувати, впиратися, то не робіть нічого силоміць, вигадайте ще якийсь засіб відволікання. Адже хто, як не ви, знає найкраще свою дитину та те, на що саме вона найбільше реагуватиме!

Навіть найвпертішу дитину можна вмовити без істерик повертатися додому, але у батьків на це бракує терпіння!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: