Ігри на пляжі
Пляж — це не тільки пісок, але ще й вода. Річка або море, озеро або асейн. Перш, ніж Ви прочитаєте про ігри у воді, згадайте правила! 1. Увага! Увага! Не залишайте дітей у воді без нагляду!
2. Надувні іграшки і приладдя для плавання розраховані тільки на те, що дорослий перебуває поруч із дитиною.
3. Стежте, щоб малюк не перегрівся на сонці.
4. Не забувайте напувати дітлахів водою, тому що на пляжі буває дуже спекотно. Сьогодні є безліч плавальних пристосувань для дітей. Якщо розумно їх використовувати, вони допоможуть навчити дитину плавати і не боятися води.
Водний забіг
Бігати у воді дуже непросто. Тому будьте готові до того, що діти дуже втомляться. Зате вони отримають багато задоволення! Спочатку будемо грати на такій глибині, щоб вода була тільки до щиколотки. Всі гравці стають на умовну лінію старту і за сигналом ведучого біжать наперегони до домовленого фінішу. Перемагає той, хто прибіг швидше. Заздалегідь перевірте, щоб на дні не було каміння.
Неповторна дистанція
Гра полягає в тому, що всі гравці по черзі долають відзначену ведучим дистанцію своїм власним, унікальним способом. Наприклад, перший просто йде, другий — стрибає на одній ніжці, третій пересувається вперед спиною тощо. Той, хто не може придумати нового способу або повторює вже продемонстрований спосіб, гру залишає. Переможцем стає той, хто залишається останнім.
Чиї бризки вищі?
Ви можете бігати з дітлахами мілководдям, взявшись за руки, а потім іноді падати у воду, здіймаючи хмари бризків. Сміх і відмінний настрій усім забезпечені! Тільки перш, ніж почати гру, переконайтеся, що у воді немає каміння. Переможцем виявиться той, хто здійме бризки вище за всіх.
Гігантські кроки
Якщо у Вашій компанії знайдеться по два дорослих на одну дитину, то Ви можете влаштувати для малюків «гігантські» кроки і стрибки. Для цього два дорослих повинні взяти малюка за обидві руки, і бігти з ним, то опускаючи його у воду, то піднімаючи вище води. Можна поступово занурювати малюка у воду то по коліна, то по пояс.
Далекобійне поливання
Заздалегідь оголосіть усім батькам, що на пляжі буде відбуватися «конкурс пристроїв, що бризкають». Нехай кожна родина спільними зусиллями винайде і спорудить оригінальну пирскавку. Скільки радощів буде в дітлахів, коли на пляжі під палким сонечком вони зможуть випробувати свої пристрої. А компетентні дорослі визначать, чия ж пирскавка поливає далі всіх.
Малюємо ногами
Уявляєте, можна навіть так малювати! Цей конкурс цікаво проводити саме на піску. Запропонуйте дітям зробити картини на піщаній поверхні. Попередьте, що малювати можна тільки ногами, руками допомагати собі не можна. Заздалегідь накресліть на піску «полотна» для кожної дитини. Потім улаштуйте конкурс малюнків.
Малюнки на камінчиках
Навіщо брати на пляж фарби і пензлики? Тому, що на морі можна відшукати безліч гладких плоских камінчиків. Зберіть їх разом із дітьми. Нехай камінчики будуть різної форми і розміру. Для розписування каміння знадобиться гуаш, але краще скористатися акриловими фарбами. Нехай діти розфарбовують каміння так, як їм подобається. Якщо юні художники обов’язково намагаються зробити малюнок із двох сторін, нехай пофарбована сторона гарненько висохне, а потім камінчики можна перевернути. Тепер нехай діти малюють на зворотній стороні.
Змагання крокодильчиків
Що це таке — змагання крокодильчиків? Це коли всі діти стають крокодильчиками, вони ходять руками по дну на мілководді (обов’язково під наглядом дорослих), наздоганяючи один одного.
Водна чехарда
Для тих, хто вже вміє пірнати та плавати, можна влаштувати водну чехарду: не перестрибувати один одного, а пірнати між розставлених ніг товариша. Дорослий повинен обов’язково контролювати процес. Гра проводиться на мілководді з дітлахами, які вже навчилися пірнати і затримувати подих.
Кінні перегони
Якщо є тата, які готові стати кіньми для своїх дітей, то можна пограти в кінні перегони — у воді або на березі. Малята залазять до тат на шиї, і тата весело пробігають намічену дистанцію. Чий кінь фінішував першим, той і переміг. Діти обожнюють кататися верхи на батьках, і надовго запам’ятовують такі ігри. А ще дітям, які вже не бояться води, подобається пірнати у воду з татових плечей.
Аврал
Якщо є велика різновікова компанія, то можна пограти в «Аврал». Для цього всі учасники розподіляються на дві команди і обирають собі капітанів. За командою капітана вся команда вишикується за ростом, потім лунає команда: «У воду!» — і всі біжать у воду, там бризкаються, хлюпаються і граються, але при цьому намагаються слухати уважно. Як тільки капітан крикне: «Аврал!» або свисне у свисток, обидві команди повинні вискочити з води на берег і знову стати в шеренгу за ростом. Перемагає та команда, що зуміла це зробити швидше за інших.