7 пунктів, з якими слід ознайомитися батькам і дітям перед першим походом до театру
Театр — це дивовижний світ, що не всім до вподоби! Але той, хто зрозумів театральну гру, вже не може уявити свого життя без театру. Регулярне відвідування професіональних вистав не лише підвищує культурний рівень та розвиває інтелектуальне мислення, а головне — дає можливість прожити життя героїв спектаклю, відчути справжні емоції та почуття, а також насолодитися художньою грою. Аби театр став частиною життя дитини, головне — не зіпсувати першого враження від походу до театру. Як це зробити?
1. Познайомити дитину з театром змалечку. Дуже часто діти віком 3–5 років на виставі у дитячому театрі лякаються та плачуть, не можуть усидіти на місці. Потрібно приводити дитину приблизно з 10–12 місяців, спочатку на лялькові виступи, що тривають 10-15 хвилин.
2. Розповісти та показати, що таке театр. Дитина повинна уявляти, як він виглядає, що таке сцена. Необхідно повідомити, що в театрі здебільшого вимкнене світло, може грати гучно музика.
3. Вибрати якісний відповідний спектакль, ураховуючи вік дитини. Вікові обмеження має кожна вистава, але інколи батьки чомусь не беруть до уваги цього. Це слід ураховувати, адже виставу готують досвідчені люди. До того ж слід зважати на якість п’єси, а про це не важко дізнатися за відгуками інших глядачів.
4. Розповісти та пояснити правила поведінки в театрі. Навіть маленькій дитині слід пояснювати, як слід поводитися, що не можна робити в театрі, тому що поведінка глядачів заважає не лише сусідам по кріслу, але й самим артистам.
5. Вибрати відповідний час для походу до театру. Якщо ви поведете дитину з парку відразу в театр, навряд чи їй це сподобається. Театральний вечір необхідно обговорювати заздалегідь, дитина повинна бути ситою, в гарному настрої та налаштована на прекрасне.
6. Налаштувати на перегляд вистави. Можна запропонувати дитині для перегляду відео, як відбувається спектакль. Або спочатку прочитати казку чи запропонувати самостійно ознайомитися з оповіданням, за яким відбуватиметься театральне дійство. Повідомити своє позитивне враження від перегляду певного спектаклю.
7. Проаналізувати похід до театру. Після перегляду вистави доречно розповісти дитині свої думки з приводу спектаклю, дізнатися її думку. А також обговорити негативні організаційні моменти, аби уникнути їх наступного разу.
Пам’ятайте: від того, яке в дитини залишиться перше враження від театру, залежить подальша її «дружба» з мистецтвом.