Навіть заможнім батькам неприємно, коли вони сплатили певну суму за іграшку, а малюк її зламав через півгодини, або просто недбайливо ставиться до неї. Що говорити про тих матусь і татусів, яким довелося багато попрацювати, позбавляти себе чогось, перш ніж здійснити дитячу мрію. Чому дитина ламає іграшки? Звідки така, на перший погляд, незрозуміла агресія?

Ось кілька пояснень, навіщо малюк ламає іграшки та рішень, як батькам відучити від цього сина чи доньку.

     1. Дитина копіює батьків. Батьки можуть ненавмисне подати приклад усього 1–2 рази, а малюкові цього вистачить, аби так саме добре кинути свою іграшку об стіну, щоб вона розбилася чи розтрощити її камінням. Ніколи не дозволяйте дитині бачити поганий приклад когось із сім’ї. Контролюйте себе, зрештою і вам це піде на користь.

     2. Дитина виявляє свій дослідницький інтерес. Якщо дитина ламає іграшки без будь-якої агресії, намагається дізнатися, що там усередині, як воно працює, то вона швидше за все виявляє свій дослідницький інтерес. У такому разі купляйте малюкові іграшки, що можна розібрати  (конструктор та якісь роботи, у яких знімаються та прикріпляються деталі тощо). Або ж дозвольте розібрати старий непотрібний магнітофон чи якийсь інший прилад. Але обов’язково попередьте, що це можна робити лише зі непотребом з горища, аби одного разу синочок не розібрав вам вашу плазму.

     3.Дитина виявляє приховану агресію. Це найгірший випадок, тому що його важко визначити. Агресію малюк може накопичувати від негативних мультфільмів, надто жвавих друзів на вулиці чи від батьків. Спочатку діти ображаються, батьки можуть навіть не звернути на це уваги, а потім образа переростає в агресію. Аби такого не сталося, більше приділяйте увагу дитині, гуляйте разом, завжди відповідайте на питання, коли вона запитує, навіть якщо втомилися повторювати одне і те саме. Трохи згодом ви набридатимете синові чи донці зі своїми запитаннями: «А чому ти мені так мало приділяєш мені уваги! Чому не телефонуєш?»

Це найпоширеніші 3 причини, чому діти ламають іграшки. Відучити дитину від цього дуже просто. Головне — більше розмовляйте зі своїми рідними бешкетниками, пояснюйте все спокійно, з любов’ю, ніколи не сваріть. Адже добрі стосунки з дитиною значно важливіші навіть за купу поламаних іграшок!

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: