3 найголовніші причини, чому дитина поводиться агресивно
Маленький зайчик перетворився на справжнього монстра і може зашкодити іншим дітям, поламати іграшки та взагалі виглядати не досить привабливо. Чому дитина проявляє агресивну поведінку та як це змінити?
1. Поведінка батьків — поганий приклад. Богданові 7 років, починаючи з 2-х років у нього виникають напади агресії. У цей момент він кричить і стискає зуби від злості, б’є оточуючих, кидає та ламає абсолютно все, що йому потрапить до рук. Він робить це з якоюсь страшною агресією. Мати не знає, вже що робити, припинила купувати дитині іграшки, сподівалася, що з віком це зміниться, з дитиною можна буде домовитися. Час іде, а нічого не змінюється. Ці напади тривають 10–15 хвилин, потім дитина спокійно грається, наче нічого і не сталося. У жодних лікарів на обліку дитина не стоїть. Наче батьки живуть мирно, тато ніколи не бив маму, на вигляд спокійні урівноважені люди. Але у розмові з матусею з’ясовується, що дитина постійно бачила, як татусь, напившись, розбивав посуд, викидав з вікна чашки та не раз ламав об стіну табурети. Нервував, кричав і лаявся. Немає чому дивуватися! Такі діє татусь чинив дуже рідко за час, поки дитина росла, але хлопчик устиг усе запам’ятати та тепер поводиться так само.
2. Крики та побиття дитини. Жінка звикла виховувати сина суворо — ременем, криками та лайкою. Іноді страшно чути, які слова вона добирає на адресу власної дитини. Хлопчик зростає нещасним, лякливим, відлюдькуватим, а іноді в ньому прокидається агресія. Він може розбити камінням вікно комусь, у дворі побити слабших молодших дітлахів.
3. Стосунки між батьками не щирі. Значною мірою характер і поведінка дитини залежать від стосунків у родині. Якщо батьки поважають одне одного, посміхаються і ставляться до багатьох проблем з гумором, то і дитина у них спокійна та врівноважена. А якщо батьки погано ставляться одне до одного, приховують недоброзичливі стосунки, дитина все відчуває та як батарейка заряджається цією негативною енергією. Якісь непомітні на перший погляд жести (злий погляд, жорстке слово чи підвищений тон) малюк усе помічає, проявляючи потім в агресивній формі.
Ось так батьківська безграмотність іноді калічить дітей. Будьте завжди спокійними, люблячими батьками і підтримуйте гармонійні стосунки в сім’ї з усіма. Тоді будь-яка агресія зникне.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:
|