Розвивальні ігри
Веселих і пізнавальних ігор для розвитку дуже багато. Грайте і розвивайтеся разом з дітьми. Передавайте їм свій досвід, допомагайте і підтримуйте, не забуваючи, що разом ви обов’язково впораєтеся з будь-яким завданням. Розгадуйте загадки і головоломки, вивчайте іноземні мови, грайте в шахи або інші настільні ігри, а також беріться за звичайні буденні справи, акцентуючи увагу на загальних і окремих питаннях.
1. Змініть оточення
Змінюйте звичне місце розташування предметів (книг на полиці, м’яких іграшок на ліжку, вази і квіткового кашпо на підвіконні або шафі), меблів (стілець поставте з іншого боку письмового столу, а також змістіть на інший край столу настільну лампу, поставте торшер в інший кут кімнати). Періодично ставте запитання на кшталт: «Що раніше стояло біля ліжка або де раніше лежала ця подушка?» Після чергової переста новки або прибирання проведіть гру «Знайди 10 відмінностей», запропонувавши малюкові відшукати 10 предметів, які змінили своє розташування.
2. Кінозал
Влаштовуйтеся зручніше та організовуйте сімейні перегляди кіно і мультфільмів. Обговорення після сеансу, а також створення пам’ятних виробів є бажаним.
3. Творчість
Вивчайте різні техніки малювання, плетіння та інших видів творчості. Це нове пізнання, навички і творче ставлення до життя, а ще й можливість робити приємне близьким, яким даруєш свої шедеври.
4. Старе по-новому
Придумуйте нові способи застосування для звичайних предметів. Наприклад, як іще можна використати прищіпку, окрім її прямого призначення? Як утримувач для рецептів та інших дрібних предметів, закривалку для відкритих пакетиків, гачок вішалки, для декору, круглого скла або квіткового кашпо, утримувач для цвяха, який треба вбити в поверхню (у цьому випадку прищіпка потрібна, щоб захистити пальці від удару молотком).
5. Нові маршрути
Намагайтеся змінювати свій звичний шлях. Наприклад, добирайтеся в гості до бабусі на метро, автобусі, машині, пішки, проходьте і проїжджайте різні ділянки дороги, устигаючи розглядати місцеві пам’ятки. Ходіть на прогулянку новим маршрутом. Навіть звичний дитячий майданчик можна обійти порізному (сьогодні з одного боку гойдалки, а завтра — з іншого, сьогодні обійшли майданчик ліворуч, а завтра — праворуч, навіть так можна помітити нове).
6. Запам’ятовуванка
Привчайте дитину запам’ятовувати імена і дати народження близьких і друзів, марки машин, номери телефонів, адреси, афоризми і приказки, назви станцій метро, телевізійних каналів, міст, гір, річок. Корисно також згадати, що малюк їв сьогодні на сніданок або чим бабуся вчора пригощала на вечерю, а ще яку казку читали на ніч, у якому одязі ходили в цирк, у що дитина грала в садку з другом. Корисно активно розглядатифотографії в сімейному альбомі, ставлячи запитання і обговорюючи деталі на фото.
7. Хобі
Займіться колекціонуванням (марки, монети, фігурки тощо). Вчіться збирати і складати колекцію, відшукувати однакові екземпляри, що відрізняються. Своєрідним хобі можуть стати і сімейні поїздки на природу, і любов до створення власних кулінарних шедеврів.
8. Фантазери
Розглядайте перевернуті догори дриґом картинки і фотографії. На що схожі предмети навпаки, а також пляма, розводи, тіні? Про що автор хотів розповісти своїм шедевром і що ви дізнались нового з перевернутої картини?
9. Тематичне спостереження
Постарайтеся, наприклад, помічати предмети червоного кольору впродовж дня. Звертайте увагу на автомобілі конкретної марки. Виберіть тему і концентруйтеся на ній. Поєднуйте марку і колір машини. Будьте уважні! А ще рахуйте свої знахідки!