Будильник і кілька батьківських методів допоможуть навчити дитину самостійно прокидатися
Зараз на полицях магазинів можна побачити значну кількість будильників для дітей. Та більшість батьків чомусь нехтують таким приладом, мовляв, він псує дитині сон. Насправді дитячий сон надто міцний, і щоб навчитися дитині самостійно прокидатися вранці, їй просто необхідно подарувати будильник.
Зробіть подарунок без приводу. Просто купіть дитячий будильник і подаруйте його дитині. Навчіть правильно його заводити, якщо малюк вже орієнтується в часі. Коли обиратимете, зверніть увагу на мелодію. Вона не має бути дратівливою і різкою, але повинна мати підбадьорливий ефект, поліпшувати настрій і заряджати оптимізмом. Ураховуйте під час вибору мелодії смаки дитини, її характер. Якщо малюк швидко прокидається, то йому стане в пригоді спокійніша музика, а якщо на дитину щоранку витрачають щонайменше півгодини часу, щоб стягти з ліжка, то варто обирати відповідну музику.
Чому будильник не допомагає? Якщо ваш подарований будильник не подіяв на дитину, варто шукати інших способів. Та спочатку подумайте, можливо, дитина просто ще не звикла до приладу, адже щоб дія набула звички, знадобиться 14–20 днів. Тому не очікуйте швидких результатів.
Режим дня впливає на тривалість сну. Дитина повинна лягати спати не пізніше 22 години. Навіть якщо вона засне після 23:00 і проспить 9 годин, навряд чи вона прокинеться бадьорою. Отже, слід стежити за дотриманням дитиною режиму дня.
Виробіть мотивацію. Дітям необхідно все пояснювати, коли словом, коли ділом, але це необхідно. Якщо ж ви привчатимете малюка рано прокидатися та не надасте йому змоги зрозуміти, навіщо це потрібно, то успіху в цьому вихованні не буде. Не запізнюйтеся до дитсадка, на автобус, якщо ви прокинулися рано, щоб малюк усвідомив суть раннього пробудження.
Завжди потрібно хвалити. Щойно ви помітили, що дитина сама нарешті прокинулася, обов’язково похваліть її за це. Ніщо так не надихає, як похвала.
Дехто, можливо, не вбачає смислу в тому, щоб навчити дитину саму раненько прокидатися. Це мами в декреті, які самі люблять поспати зранку і в яких діти не відвідують дитсадок. Та насправді користь є. У привчанні самостійно прокидатися є виховна мета: організувати дитину, привчити до самостійності, відповідальності, і врешті-решт підготувати до школи.