Малюк улаштував істерику, тому що ви придбали не ту цукерку, що він хотів. Ту, що він хоче, не можна їсти, адже має алергію на певні компоненти. Що робити? Як швидко заспокоїти сина чи доньку в суспільних місцях?

«Кишеня із сюрпризом»

Майте завжди у кишені маленьку іграшку, горішок, бубличок або цукерку. Це допоможе зацікавити дитину на деякий час, а може, навіть зупинити істерику зовсім.

«Вигадана історія»

Вигадайте історію про предмет чи цукерку, вафлю, що ви дали дитині з кишені. Наприклад: «Андрійко, уявляєш, цю вафлю тобі передала панда, яку я зустріла, коли йшла за тобою в дитячій садочок!» Дитина 3–4 років розуміє, що панди не було, але водночас, починає розпитувати, їй цікаво та весело. Адже у дітей у цього віку вигаданий та реальний світ перемішуються.

«Машина часу»

Спробуйте перемкнути увагу дитини на час, коли вам разом було весело та цікаво, можливо, ви колись ходили в зоопарк чи каталися на атракціонах у парку тощо. Або навпаки розкажіть про заплановану подію, опишіть її та торкніться дитячих відчуттів, розкажіть, наприклад, як дитина зможе погладити кішку в бабусі, яка вона пухнаста та м’якенька.  

«Зворотній ефект»

Говоріть дитині навпаки: «Бігай по калюжах!» чи «Кричи, кричи! Не треба мовчати, краще балуйся, бігай!» Це підходить для дітей, які завжди все роблять навпаки та звикли все заперечувати. Такими фразами ви спочатку спантеличите дитину, бо у маленькому віці діти дуже уважні та все помічають. Вони можуть почати запитувати, у чому справа, що з мамою сталося, істерика чи неслухняність перетворяться на…

«Раптова гра»

Коли дитина починає капризувати, а довкола багато людей, аби не почалася істерика — почніть грати. Ховайте якийсь предмет (копійку, цукерку, ключі, рекламну листівку, будь-що) в руки, нехай дитина відгадує, де «сховалася» копійка. Або якщо капризи почалися під час ходьби, то можна погратися в «Нумо, наздожени мене! А потім я тебе!». Діти люблять гратися в рухливі ігри й швидко перемикають увагу на це.

«Веселка»

Знаходьте довкола по черзі кольори веселки: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений тощо. «Які предмети червоного кольору ти бачиш навколо?» Дитина відповідає. Потім шукайте речі іншого кольору. Хто більше знайде кольорів, той і виграв.

Ці прості ігри допоможуть швидко заспокоїти дитину в громадському місці.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: