Тренуйте пам’ять граючи
Діти весь час граються, і здавалося б, не можливо виокремити час для навчання. Та можна поєднати приємне з корисним, не перериваючи процесу гри навчити дитину краще запам’ятовувати інформацію. Кілька ігор допоможуть у цьому.
Граємо в м’ячика. Усе нове — це давно забуте старе. Пригадайте гру «Я знаю п’ять імен…» і навчіть дитину в неї грати. Відбивайте м’яч об землю і по черзі називайте по п’ять імен хлопчиків, дівчат, назв кольорів, дерев, птахів тощо. Чудово тренує не тільки пам’ять, але й розвиває реакцію, особливо якщо грають кілька дітей.
Найпростіша гра. Усі ігри можна назвати нескладними, але для цієї взагалі нічого особливого не потрібно. Знадобиться будь-що, що є зараз поряд: олівці, листя, камінці, книги чи іграшки. Розкладіть перед дитиною кілька предметів і попросіть назвати їх. Потім необхідно заплющити очі, ви заховаєте один предмет, а дитина має назвати, що зникло.
Барабанщик. Гра на розвиток слухової пам’яті. Відстукайте певний ритм долонями або олівцями. Дитина повинна повторити звуки. Починайте з найпростіших і нетривалих звуків.
Повтори фігуру. Сірники дітям не іграшка, але іноді вони можуть допомогти. Якщо боїтеся викликати цікавість дитини до них, то використайте олівці або палички. Викладіть із них певну фігуру. Дитина повинна викласти таку саму поряд. Ускладніть завдання і після запам’ятовування розламайте свою фігуру. Нехай малюк відтворить її по памяті.
Маленький детектив. Необхідно грати в приміщенні. Дитина виступає в ролі детектива. Вона має ретельно оглянути кімнату і запам’ятати всі деталі. Потім малюкові слід вийти на кільки хвилин, а вам — переставити щось на інше місце. Дитина повинна відновити попередню обстановку.
Повтори рухи. Грати краще під веселу дитячу музику. Ви показуєте рухи в певній послідовності (плескайте в долоні, піднімайте руки по черзі вгору, потирайте живіт як після смачного обіду). Дитина повинна повторити ці рухи разом із вами кілька разів, а потім самостійно по пам’яті.