Тиждень до щастя: 7 пунктів плану, за якими дитина навчиться почуватися щасливою
Сучасні діти здебільшого не цінують те, що мають, та не розуміють, що таке почуватися щасливим. Адже комп’ютерні ігри «заполонили» дитинство. Більшість хлопців та дівчат, на жаль, не вміють радіти сонцю та квітам. Проте вони навчилися відчувати лише драйв та адреналін від проходження одного за одним нового рівня віртуальних ігор. Як це змінити? Як навчити дитину почуватися щасливою? Дотримуйте цього плану.
1. Понеділок. Навчаємо дитини прокидатися зранку з гарним настроєм. Звечора розкажіть про ваш план на тиждень. Підбадьорюйте її добрими словами, змусьте посміхнутися та зробити ранкові справи інакше, з позитивом і жартами.
2. Вівторок. Навчаємо дитину посміхатися та вітатися з перехожими. Щодня до попереднього пункту додаємо наступний. Так у вівторок з посмішкою йдемо на вулицю й разом із дитиною вітаємося з усіма перехожими знайомими та не знайомими. (Якщо хтось вас не зрозуміє, то їхні проблеми, а у вас найголовніша «місія» в житті — бути щасливими.)
3. Середа. Навчаємо дитину звертати увагу лише на позитивні речі. З посмішкою заряджені позитивом намагаємося цілий день помічати лише гарні та прекрасні речі. Ось пташка сіла на дерево гарненька, а там собаки граються, а там проїхала яскрава, святково прикрашена машина. Увечері зустріньте першу зірку та роздивіться зіркове або хмарне небо. Перепитайте звечора про всі позитивні моменти та поміркуйте про це.
4. Четвер. Навчаємо дитину переводити негативні моменти в позитивні. Настрій не завжди гарний, на вулиці похмура погода, діти іноді засмучуються. Спробуйте розвеселити дитину та поясніть, що потрібно вміти бачити прекрасне в усьому, навіть, у недуже приємних моментах. Це дуже допомагає у житті. Дощик іде — це сумно, але якщо поспостерігати за бульбашками в калюжі чи на вікнах за краплями, можна побачити багато чого цікавого.
5. П’ятниця. Навчаємо дитину грати в гру «Компліменти». Заохочуйте сина чи доньку говорити компліменти вчительці, друзям, бабусям і навіть простим перехожим. Донесіть малюкові, що добре слово й кішці приємно! Або пограйте в гру «Хто більше назве добрих прикметників і зменшувально-пестливих слів»
6. Субота. Навчаємо дитину отримувати задоволення навіть від простої повсякденної роботи. Заслати ліжко на швидкість із мамою чи поскладати свої речі, придумавши разом якусь гру. Наприклад, прилетіли прибульці та оживили одяг і взуття, а потім вони самі почали прибирати у шафі.
7. Неділя. Навчаємо дитину ділитися та дарувати радість. Заохочуйте спокійно ділитися цукерками, іграшками з друзями та не скупитися. Дитина повинна навчитися віддавати та розуміти, що чим більше людина віддає, тим більше вона отримує.
Такі здавалося б прості речі, проте інколи навіть дорослі не вміють радіти цьому, а все чогось чекають, хочуть змінити та постійно переживають за майбутнє. Аби такого не сталося з вашими дітьми, цей план за тиждень допоможе вам навчити дитину почуватися щасливою.