Дитина б’є маму. 5 ефективних способів позбутися дитячої агресії
Ваш малюк вас б’є? Приблизно в 1–3 роки (а інколи це триває до 4–4,5 років) у дітей з’являються перші ознаки агресії. Дитина починає перевіряти свої межі дозволеного. Багато батьків стикаються з такою проблемою, коли малюк починає битися. Дитина б’є маму, тата та інших членів сім’ї. Найбільше дістається звісно матусі, адже здебільшого вона з малюком проводить найбільше часу. Чому ріднесеньке зайченятко перетворюється часом на агресивного забіяку?
Основною причиною дитячої агресії у віці від року до трьох є реакція на заборони. Малюк починає активно цікавитися навколишнім світом. І звісно не все йому можна, але ж кортить! Зазвичай батьки забороняють щось для його ж безпеки. Аби не обпікся чи не порізався, або не перевернув щось. А хто визначає заборони? Звісно — мамо. Дитина починає битися у відповідь, бо не може впоратися зі своїми негативними емоціями та намагається відстояти свої бажання у такий спосіб.
Як діяти, якщо дитина б’є маму?
Ображена матуся повинна зрозуміти свою дитину. Адже бешкетник б’ється, бо йому так найпростіше виявити негативні емоції. Інакше він поки не вміє, тому слід навчити дитину реагувати інакше. Але неможна суворо карати дитину, бити та сварити за прояв агресії. Як бути?
– Навчіть малюка у безпечні способи «випускати пар»; у такі моменти, коли бачите, що дитина не може стримуватися, запропонуйте рвати газети, бити подушку, сильно штовхати м’яч.
– Навчіть дитину малювати свою злість або ліпити з пластиліну. Водночас розвинете уяву й моторику пальців, гарно проведете разом час.
– Навчіть дитину за допомогою гри позбутися злості. Пограйте в гру, де ви шукайте «злу-презлу злючку». Створіть будь-який образ: «А де ж наша злість ховається, зараз ми знайдемо злючку! Нехай тремтить!» Посадіть її, наприклад, у коробку та викиньте.
– Навчіть дитину слухати (а пізніше читати самостійно) більше казок, де добро перемагає зло, обмежте перегляд мультфільмів, де негативні персонажі виявляють злість і агресію.
– Навчіть дитину(старшого віку) висловлювати злість словами: «Я злюся, бо …». Завжди слухайте дитину, даючи їй можливість повністю виговоритися. Це добре, адже дитина і надалі завжди зможе проговорити свою проблему та не буде замикатися в собі.
Надзвичайно важливо навчитися самим правильно реагувати на подібні витівки дітей. Залишайтеся завжди спокійними, дотримуйте цих порад і збільште дозу любові!
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: