Чи складно виховувати екстраверта?
Веселий, непосидючий і галасливий — це малюк-екстраверт. І якщо батьки мають протилежний тип, то порозумітися їм із такою дитиною буде вкрай складно. Непорозуміння в родині, сварки і можливі неприємності в підлітковому періоді — ось чим ризикуємо, виховуючи дитину без урахування її індивідуальних особливостей. Цей увесь негатив можна попередити. Батьки екстраверта, наступні поради для вас.
1. Екстравертові необхідні спілкування і галас. Шукайте йому компанію, щоб він не нудьгував. Частіше гуляйте на майданчиках, у парках, знайомтеся з іншими дітьми, запрошуйте друзів дитини додому.
2. Такі діти не можуть аналізувати свої емоції, не намагаються відчути стан ближнього, часто не розуміють причин конфлікту, тому їм слід у цьому допомагати. Підтримуйте дитині зворотній зв’язок: «Здається, ця дівчинка хоче погратися сама. Можливо, в неї немає настрою», «Якщо ти хочеш взяти цю іграшку, попроси», «Ти був надто схвильований, через те галасував і заважав іншим» тощо.
3. Оскільки екстраверти зосереджені на зовнішньому світові, вони часто можуть думати вголос. Не заважайте їм у цьому, навіть якщо це вас дратує.
4. Відпочинок потрібен усім. Екстраверти не часто відчувають втому. Улаштовуйте щоденний відпочинок для дитини, щоб виробити надалі таку звичку.
5. В екстравертів енергії забагато, тому вони можуть займатися різними справами, відвідувати безліч гуртків, брати участь в усіх конкурсах і олімпіадах, але це не означає, що вони не втомлюються. Не заважайте дитині робити кілька справ одразу, але не дозволяйте перенавантажувати організм.
6. Стояння в черзі є нестерпним для екстравертів. Від нудьги допоможуть розмальовки, папір, олівці, ігри.
Надмірна жвавість вашої дитини не повинна вас насторожувати. На відміну від гіпо- і гіперактивності, екстраверсія не є патологією. Цей стан не виходить за межі фізіологічної норми, як і інтроверсія. Тому, виховуючи дитину екстраверта, ви можете лише пишатися своїм малюком і спробувати спрямувати його невтримну енергію в потрібне русло.