«А ви знайомі із творчістю кінорежисера Сан Ху?», або Як бути, якщо раптом вилаявся при дитині?
Можна десятки разів промовляти по складах дитині слово «паротяг» — не запам’ятає. Достатньо одного разу необачно використати лайку — все, вже й пісню з цим словом вигадає. Як бути батькам, якщо раптом ненормативна лексика пролунала в присутності дитини?
А ти не знаєш про такого великого письменника з Гаїті?
Словниковий запас дитини відрізняється від лексикона дорослого. І це напевне стане нам у пригоді, щоб виплутатися з подібної ситуації. Вам завжди допоможуть наявні та вигадані композитори, актори, митці з Китаю, племен Африки та з острова Моа.
Нам треба про це поговорити
Хочете, щоб дитина втратила цікавість до слова, яке щойно пролунало? Час розпочинати двогодинну лекцію на тему «Табуйована лексика: чому не всі слова можна використовувати». Через 10 хвилин вашої промови дитина вже так знудиться, що й забуде, чого це раптом усе це розпочалося.
Емоції можна висловлювати по-різному
Ви можете бути дуже обачними та стежити за тим, що ви говорите. Але раптом сусід чи перехожий на вулиці дуже голосно й чітко висловив свою думку стосовно останніх новин. Можна розпочати свою розмову з дитиною, що деякі слова використовують у дуже емоційних ситуаціях. Можете згадати приклади з літератури: «віроломний клеврет», чи «немилосердний сер». Ці слова не будуть цікаві дитині, тому вона швидко про них забуде.
Розкажіть про особливу чудернацьку мову
Ось ви з усіх децибелів розповідаєте підрядникові про дедлайни, які вже минули, а ваша дитина поповнила свій словниковий запас на декілька нових словосполучень. Розкажіть їй (якщо вона ще маленька), що то така мова особлива, бо ваш співрозмовник іноземець, тому іншої не розуміє.
Ну, а якщо вже зовсім відверто…
Посадіть дитину і чесно їй розкажіть: про наявність таких слів; коли і чому дорослі їх використовують; чому їх краще не повторювати. По-перше, це чесно стосовно дитини. По-друге, ви можете видихнути й спокійно відпустити її у світ, де ненормативну лексику дорослі використовують повсякчас.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: