Усі ми бачимо своїх дітей у майбутньому цілеспрямованими, успішними й активними. Як запобігти розвитку у маленькій особистості лінощів та відсутності бажання взагалі щось робити? Пропонуємо чотири рекомендації, які неодмінно вам знадобляться!

Власний приклад

Так-так, знову він. Лише ви є тим віддзеркаленням майбутньої дорослої людини. З вас дитина бере приклад. Показуйте й розказуйте їй, як ви досягаєте мети, що ви для цього робите. Навчайте не зупинятися, якщо з першої, другої ба навіть третьої спроби щось не виходить.

Підтримуйте дитину

Коли у житті дитини починається пубертатний період, дуже важливо докласти зусиль, аби не втратити зв’язок із нею. Підлітки дуже вразливі. Підтримуйте їх завжди. Допомагайте не зупинятися, якщо раптом щось пішло не так. Ну і, звісно, любіть: безмежно й безумовно. Якими б «складними» не були ваші діти у цей період.

Зрощуйте впевненість у собі

Чимало дорослих скаржаться, що у їхньому дитинстві батьки не докладали зусиль, аби допомогти сформувати здорову самооцінку. Деякі «токсичні» дорослі навпаки дедалі більше пригнічують гідність дитини, збільшуючи її невпевненість у собі.

Чуйте потреби своєї дитини. Бачите, що їй бракує якоїсь якості, аби стати впевненішою в собі? Тренуйте цю якість! Дайте дитині змогу відчути свою силу й значущість.

Дайте відчути себе самостійним

У мірі дорослішання дитини розширюйте її самостійність. Не намагайтеся зробити за неї те, що вона чудово може зробити сама. Привчайте самостійно розпоряджатися кишеньковими грошима, розв’язувати певні проблеми, відповідати за себе. Не контролюйте. Але завжди говоріть дитині, що, за потреби, ви готові їй допомогти порадою чи дією.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: