Людство еволюціонує постійно. Кожне нове покоління потребує інших навичок та умінь, аби стати у майбутньому щасливим та самостійним дорослим. Що необхідно нашим дітям? Ми зібрали ТОП 9 порад від психологів.

Будьте цікавими для дитини

Батьки, які постійно рухаються, постійно розвиваються, активні та енергійні — цікаві дітям. Це такі батьки, до яких можна прийти з будь-яким питанням, і вони на все знайдуть відповідь. Це батьки, які не хвилюються, якщо щось пропустили, вони разом із дитиною надолужуватимуть знання. Такі батьки утримують свій авторитет на все життя дитини.

Будьте джерелом інформації

Не закривайтеся від дитини й не біжіть від її запитань, навіть незручних й складних. Якщо дитина не отримає від вас потрібного, вона звернеться до інших: інтернету, друзів, сторонніх дорослих. Допоможіть відкривати реальний світ: більше спілкуйтеся, подорожуйте, досліджуйте. У вас є можливість закласти у свою дитини найкращі якості.

Розвивайте емоційний інтелект

Дитина має вміти розпізнавати власні почуття, емоції та бажання. Вона має навчитися чути власні потреби. Після вміння розуміти себе, у дитини сформується краще розуміння інших. Це чудовий спосіб розвинути вміння спілкуватися з іншими й собою самим.

Не знецінюйте духовне

Спілкування, емоції, знання, активний відпочинок — необхідні дитині. Деякі батьки вважають, що головне дати дитині усе найкраще з матеріального світу: велосипед, кросівки, іграшки. Насправді — це другорядні речі.

Слухайте дитину

Перед вами маленька особистість. У неї є свої думки, враження та почуття. Давайте їй час, розповісти усе-усе, що забажається. Не оцінюйте дитину, так «добре» чи «погано». Якщо в її діях, про які вона розповіла, було щось неприпустиме, поясніть, де помилка. Але не осуджуйте й не сваріть. Усі помиляються.

Насолода дитинством

Батьки бажають дати дитині усе й побільше. І це добре. Але за всіма активностями та центрами раннього розвитку у дитини не залишається час на дитинство. Залиште дитині 1,5–2 години на день, які вона може провести так, як забажає.

Дотримуйте слова

Щоб дитина дотримувала меж, повинні бути наслідки за їхні порушення. «Ще раз так зробиш, залишатимешся тиждень без мультиків!». Якщо ви поставили за правило наслідок за порушення, то дотримуйте його. Інакше жодна межа не буде дотримана дитиною.

Давайте змогу помилятися

Щаслива дитина пробує знову й знову. Вона шукає нові можливості й рішення, аби досягти бажаного. У Фінляндії вчителі, коли бачать помилку учнів, кажуть: «Яка прекрасна помилка!». Без помилок ми не ухвалимо рішень. Тож будьте мудрими й сердечними з дитиною.

Любіть безумовно

Любові не буває забагато. Любіть дитину так сильно, як можете. Говоріть їй про це. Обіймайте й цілуйте. Не за щось. Не тільки у хвилини, коли дитина поводиться добре. Любіть завжди. Любіть людину, яка прийшла у цей світ навчити вас любити безумовно.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: