Дитина погано вчиться: чи варто хвилюватися?
Для кожної родини їхня дитина найвродливіша, найкмітливіша та найрозумніша. Це не погано. Проте часто ми настільки заплутуємося у власних очікуваннях, що сліпо чекаємо, коли дитина почне реалізовувати наші власні амбіції. І ось зазираючи до щоденника, ми бачимо зовсім не 12 і жирні «Молодець». Чи так уже погано, коли дитина трієчник?
Уже хвилюватися? А зараз?
Ми упереджено ставимося до навчання в школі. Навіть розуміючи, що оцінки ну ніяк не впливають на майбутню успішність дитини, ми однаково хвилюємося. Але ж навіть визнані генії не могли похизуватися високими балами у школі: Вінстон Черчилль, Іссак Ньотон, Енштейн. Цей список можна продовжувати.
Дитина може не любити рутину, не мати цікавість до певного предмета, їй просто може бути нудно від того викладання, яке є у її школі. Це зовсім не означає, що ваша дитина приречена на неуспіх.
Що зазвичай роблять батьки?
Сварять, карають, вводять систему наслідків: позбавляють планшету, мультиків, починають жорсткіше контролювати виконання домашнього завдання. І чомусь ніхто не воліє сісти і поговорити з дитиною.
Успіх у школі = успіх у житті?
Дитина може не розуміти математику, проте добре грати у футбол. Неохоче відвідувати уроки, але із задоволенням бігти у школу англійської мови. Можливо, саме із цими захопленнями дитина пов’яже своє майбутнє? І те, що вона робить із таким задоволенням, зробить її успішною?
Ну зараз вже можна хвилюватися?
Вам обирати — підтримувати та заохочувати дитину у її прагненнях, чи насідати та вимагати того, чого вона дати не може. Вірте у неї. Заохочуйте її спробувати нове. Не сваріть за помилки! Будьте опорою та підтримкою, яка завжди буде на боці дитини.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: