Не дивуйтеся, бо чоловіки також бувають «вагітними», і це не фантастична вигадка. «Вагітним» можна назвати кожного майбутнього тата, який бере участь у виношуванні малюка, допомагає дружині, виконує її забаганки, погоджується бути присутнім на пологах. Честь і хвала таким чоловікам, адже їм значно важче переносити цей стан, ніж жінкам. Жінки готуються до вагітності, можна сказати, все життя. Нехай не фізично, а подумки точно. А чоловіки починають замислюватися над цим лише тоді, коли закохуються і вирішують створити сім’ю. Для декого звістка про вагітність може бути шоком, але бідолашний чоловік через прищеплені йому ще в дитинстві настанови «чоловіки сильні та не плачуть» не виказує свого стану і тримається мужньо аж до самих пологів, а там як вийде — хтось утримується, а хтось чи то від радощів, чи то від перенапруження непритомніє. Щоб цього не трапилося, готуйтеся заздалегідь, щойно ви вирішили стати батьком.

Період підготовки. Чоловіки, про це говорять на кожному кроці, тому скажемо знову: щойно ви вирішили «завагітніти», припиніть курити. Потім сповістіть про наміри дружину, щоб для неї позитивний результат тесту був хоч і несподіванкою, але очікуваною. Бо як би жінка не уявляла себе в майбутньому мамою, та звістка про вагітність усе одно завдасть хвилювання.

Ви завагітніли. Дружина сповіщає вам радісну звістку. На цьому етапі важливо вміти виявити їй свою радість. Ви якщо не звикли висловлювати емоції, то доведеться потренуватися. Можете починати вже зараз.

1–2-й місяць вагітності. Ваша дружина стала чутливою, вразливою, можливо, її дратують запахи чи кольори деякі, а на вашу сорочку у неї взагалі виникає блювотний рефлекс (не дивуйтесь, і таке трапляється). У цей час ви повинні радіти всьому і говорити про це. Намагайтеся оточити кохану лише позитивними речами і не ображайтеся на її різкі зміни настрою. Вона не винна. Це все гормони.

3-й місяць. Ви не любите жіночих сліз, але цей місяць доведеться перетерпіти, бо майбутня матуся плакатиме дуже часто, а зарадити або попередити сльози не можливо. Вона розплачеться навіть переглядаючи комедійний фільм. Будьте стриманими, проявіть ласку. Не хвилюйтеся, це природній захисний механізм від стресу. Уже через місяць настане більш гармонійний період, дратівливість минеться.

4–5-й місяць. Нарешті настав найспокійніший період, найурівноваженіший, але й найвідповідальніший. Жінка стала гарнішою, спокійнішою, токсикоз минув, гормональні бурі вщухли, але підвищується ризик переривання вагітності. Ваше основне завдання: оберігати майбутню маму від перенапруження, негативних емоцій і всіх, хто може викликати ці емоції, навіть якщо ці «всі» ваші родичі.

На п’ятому місяці в дитини вже сформовані всі органи, вона починає просто набирати вагу. Ви з дружиною вже усвідомили свій стан, звиклися з думкою про свої нові ролі. Зараз саме час насолоджуватися одне одним, сном і прогулянками. Нагадуйте дружині, що гуляти слід по 2 години, бо вагітні часто про це забувають. Після прогулянки зробіть розслаблювальний масаж ніг. Це дуже приємно. І це не примхи, а профілактика варикозу.

6–7-й місяць. На цьому етапі ви можете відчути рухи свого малюка. Для цього вам варто прикласти руку до живота жінки. Будьте уважними з дружиною, чи не надто часті та інтенсивні ці рухи. Утім, якщо ви забезпечили своїй коханій щоденні прогулянки, здорове харчування, зокрема гречану крупу, яблука, горіхи, гранати, телячу печінку, то навряд чи малюк відчуває кисневе голодування чи брак заліза.

Якщо дружина починає скаржитися на судоми в ногах, купіть їй сиру. Малюк зростає і йому потрібен кальцій, а жінці його бракує. А ще краще зверніться за порадою до лікаря і не нехтуйте рекомендаціями щодо вживання мультивітамінних препаратів.

Про те, що ви, чоловіки, любите побалувати коханих солодощами, відомо. Та зараз час зменшити їхнє вживання. А ще починайте займатися спеціальною підготовчою гімнастикою. Це допоможе краще витримати пологи.

57712d051e260

8–9-й місяць. У цей час «вагітні» чоловіки можуть страждати від порушення сну. Справа в тому, що майбутній матусі дуже некомфортно через великий живіт. Їй важко влягтися, мучать судоми ніг і печія, і жінка від нудьги вам теж не дасть поспати. Щоб запобігти цьому і забезпечити собі здоровий сон, купіть для дружини спеціальну подушку для вагітних.

Зараз саме час почати обирати пологовий будинок. Подумайте, які послуги для вас будуть важливими, а від яких можна відмовитися. Налаштуйте себе і дружину на позитивний настрій, збирайте сумку і не хвилюйтеся.

Момент народження. У цей час у вас можуть з’явитися думки про втечу. Не дозволяйте їм заволодіти вами! Щоб відволіктися, зробіть дружині масаж спини, подайте води, порахуйте час переймів, словом, займіть себе будь-чим, тільки не хвилюйтеся.

Під час народження дитини зберігайте спокій і рівновагу. Можна попити води. Не звертайте увагу на слова жінки. Це все емоції. Намагайтеся виглядати адекватним і довіртеся лікарям.

Дитина народилася. Що далі? Якщо ви чудово виконували роль «вагітного» татуся всі 9 місяців, то ви зможете й надалі виконувати роль люблячого татка. Читайте книжки, радьтеся з мамою, дружиною, лікарем. Пам’ятайте: всі труднощі тимчасові, кохання вічне. Лише кохаючи одне одного, ви зможете подолати всі проблеми. Щоб прискорити це, переберіть на перші півроку всі домашні справи на себе, говоріть дружині, яка вона гарна і прекрасна. Ви знову станете свідком жіночих примх, сліз, тому намагайтеся реагувати спокійно, не дарма ж вас змалку вчили, що «чоловіки сильні й не плачуть». Ваші старання жінка обов’язково оцінить, а ви впевнено зможете сказати, що знаєте про вагітність усе.