Жінка за кермом — це завжди провокаційна тема. На думку деяких людей, коли мамочка з дітьми сама кермує, то це взагалі неприпустимо. Правильно це чи ні ми не вирішуватимемо, натомість пропонуємо кілька необхідних порад «автомамі».

Обережно, вагітна за кермом!

Чи продовжувати кермувати автомобілем, маючи під серцем малюка? Або припинити це заняття? Правильне рішення можна ухвалити, лише враховуючи рекомендації лікаря, який спостерігає, а також зважаючи на особисті відчуття жінки. Представницям прекрасної статі, які відчувають емоційний сплеск і навіть незначне нервове напруження в процесі їзди, варто тимчасово відмовитися від керма, зайнявши місце пасажира.

Ті жінки, які розслабляються, заспокоюються під час водіння машини, можуть продовжити самостійно переміщатися вулицями, якщо на те немає лікарських заборон. Як свідчить практика, більшість жінок у період вагітності, особливо на другому і третьому триместрі, уважають за краще все-таки відмовитися від водіння.

Не менш актуальним це питання стає, коли малюк трохи підростає і вже може їздити в спеціальному кріслі. Чи є це ризиком для матері та дитини? Якщо в машині на задньому сидінні присутній ще один дорослий, то відповідь звичайно позитивна. Жінка за кермом може цілком зосередитися на дорозі, не відволікаючись, оскільки знає, що дитина під наглядом. Безпека безпосередньо залежить від уважності та концентрації на процесі кермування.

get_img (1)

Ось кілька порад, що бажано виконувати.

1. Дібрати дитяче автомобільне крісло. Воно має бути дібрано оптимально, відповідно до віку. Якщо в салоні присутні кілька маленьких дітей, то крісло має бути у кожного. Добирати цей аксесуар слід з особливою відповідальністю. Незалежно від того, якої марки ваш автомобіль, дитина повинна бути надійно зафіксована.

2. Пристебнутися паском безпеки необхідно не лише улюбленому синові чи дочці, але і всім присутнім у салоні дорослих. Таким чином, малюкові подають гарний приклад, змалечку прищеплюється почуття відповідальності та дисциплінованість в автомобілі.

3. Узяти в дорогу улюблені іграшки та ще кілька нових, здатних зацікавити малюка. Особливо, коли на дорогу доведеться витратити багато часу. Зосереджуючись на цікавому об’єкті, дитина не відволікатиме маму від кермування автомобілем. Але запасаючись іграшками, доцільно виключити ті з них, що можуть видавати несподівані або різкі звуки. Інакше є ймовірність, що зненацька сторонній, гучний сигнал злякає не лише дитину, але й «автомаму», через що вона може не впорається з керуванням.

4. Заспокоювати дитину у разі істерик потрібно тоді, лише коли мама-водій припаркувала  машину, а не в процесі їзди, як це люблять робити молоді мамочки. Дуже часто жінки, чуючи крик дитини, забувають про все, навіть про те, що вони зараз посеред проїжджої частини, а попереду велика фура. Нічого страшного з дитиною не трапиться, якщо вона покричить якійсь час. Якщо мама почне її відразу заспокоювати однією рукою, повертатися назад, нервувати, то може статися лихо, не варто ризикувати.

Звісно машина — це зручний транспорт, авто полегшує мамині повсякденні клопоти. Звозити дітей до поліклініки чи у гості до бабусі на автомобілі, звісно, це значно легше, ніж у суспільному транспорті. Але ніколи слід не забувати про небезпеку!