Повернення в минуле. 7 «за» і 7 «проти» багаторазових підгузків
У моді знову здоровий спосіб життя, природність, а тому дедалі більше набуває популярності використання багаторазових підгузків. Для тих, хто не знає, що це таке — це тканинні трусики з кишенькою для спеціальної тканинної вкладки, яку можна прати, висушувати й знову використовувати. А тепер детальніше.
Переваги. 1. Вони екологічні, пошиті з натурального волокна і приємні на дотик. Якщо вас хоч трохи хвилює проблема забруднення середовища одноразовими підгузками, що до речі, не розкладаються, віддайте свою перевагу багаторазовим. 2. Більш дешеві. Вам доведеться витратитися лише раз на купівлю кількох трусиків і вкладок. 3. Незамінні для чутливої шкіри. Не порушують повітряний обмін шкіри, при своєчасній зміні не викликають алергічних реакцій. 4. Майже не змінюють температуру тіла. 5. Можна «передавати у спадок» молодшим дітям. 6. Універсальні за розміром. Трусики мають кнопки, зав’язки чи липучки, якими можна регулювати розмір. 7. Привчають дитину контролювати процес випорожнення. Дитина відчуває вологість і починає швидше усвідомлювати роботу свого організму.
Недоліки. 1. Необхідне постійне прання, після кожного випорожнення. Але ця проблема легко усувається за допомогою пральної машинки. 2. Не підходять для тривалих гулянь і подорожей. А також не бажані в холодну пору року. 3. Можуть підтікати і мають обмежений об’єм. Якщо дитина за ніч випорожняється більше ніж двічі, то, ймовірно, доведеться змінювати підгузок. 4. Потребують частішого контролю, оскільки не стають сухими після випорожнення. 5. У разі тривалого використання і неналежного прання можуть мати неприємний запах. 6. Більш товстіші за одноразові, через що не завжди може бути зручним одягання штанів чи колготок. 7. Вкладка може «з’їхати» чи зім’ятися.
Та головна риса — безпека — все ж перекриває всі недоліки. Якщо це для вас не аргумент, вас лякає щоденне прання і визнаєте ви лише одноразові підгузки, то перед тим, як надягти їх на дитину, любі жінки, згадайте свій стан і відчуття від носіння прокладок. Комфортно пробути в такому «парнику» більше ніж 4 години або навіть і всю ніч? Додайте до цього ще ніжну дитячу шкіру та уявіть весь дискомфорт. Тож не варто залишати дитину в одноразовому підгузку більше ніж на 3–4 години. Підгузки — це не засіб позбутися відповідальності, адже турбота про дитину має бути постійною, тому не важливо — будете ви стежити за наповненням багаторазового підгузка чи за часом перебування в одноразовому.