Чому наші діти нас дратують? Частина 2
У попередній пораді ми почали розглядати причини, чому батьки інколи відчувають роздратування на своїх дітей. Сьогодні розглядаємо ще 10 ситуацій.
У багатьох родинах дитина виконує роль «громовідводу». На жаль, усе наше напруження потім відбивається на першому необережному русі дитини. Вчіться працювати зі своїми емоціями.
Трішки дратування — це нормально. Усі ми неідеальні. Дитина повинна вчитися зустрічатися та витримувати прояв емоцій інших. Це про прийняття та повагу себе й оточуючих.
Непідконтрольні нам ситуації, зокрема пандемія 2020 року, змушують нас жити у стані постійної тривоги. Тривога — це приховане напруження. Напруження у свою чергу може перерости в агресію. А агресію ми вже спрямовуємо на своїх рідних.
Нас дратує ниття. Це пасивно-агресивний спосіб впливу на нас. Важливо знайти тактику під час таких ситуацій. Глибоко дихайте. Знайдіть сигнал для дитини, що час зупинитися.
Якщо ви часто дратуєтеся — можливо, ви знаходитеся на стадії емоційного вигорання. Це сигнал вашого тіла, що час призупинитися та відпочити. Навчіть піклуватися про себе і не бійтеся зізнаватися, що потребуєте допомоги.
Дитина не вміє ще розуміти та правильно переживати свої емоції. Вона сподівається, що ми їй допоможемо витримати цю емоцію та навчимо її скеровувати. Натомість ми самі дратуємося. Спочатку допоможіть собі, а потім дитині.
Якщо ви постійно поруч із дитиною перебуваєте у стані злості, вона звикає до цього вашого стану та намагається «повернути» його. Стежте за власними почуттями впродовж дня.
Шлях переживання нашого гніву вчить дитину емоційного інтелекту. Якщо ви будете виявляти його в агресії — дитина робитиме так само. Навчайте дитину піклуватися про своє психологічне та емоційне здоров’я.
Роздратування — це сигнал, що наші кордони порушили. Проаналізуйте це!
Якщо вас дратує систематичне порушення дитиною певних правил, переконайтеся, що вона їх розуміє. Часто дитина зовсім не розуміє, чого від неї очікують.
Ви чудові батьки. Часом дратуватися — нормально. Не звинувачуйте себе. Навчіться робити висновки з власних почуттів.