Принципи розумного користування гаджетами для дітей
Інколи здається, що сучасні діти вже народжуються з навичками користування гаджетами. Повністю відгородити їх від технологій неможливо. Але скільки часу можна дозволити дитині проводити з планшетом? Чи не шкодять мультики? Та чи можна маленькій дитині користуватися гаджетами щодня?
Ми підготували для вас добірку принципів, які допоможуть сформувати у дитини здорові стосунки зі смартфонами, планшетами та комп’ютерами.
Сформуйте єдині правила для всієї родини. Не лише на дитину мають поширюватися обмеження. Таким чином, батьки стають прикладом для дитини та сприяють формуванню здорових стосунків із гаджетами.
Робіть відкриття разом. Допомагайте дитині відкривати можливості технологій. Гаджети — це не тільки мультики та ігри. Знімайте відео. Робіть креативні фото. Шукайте онлайн-платформи для розвитку.
Обирайте ігри, пов’язанні зі спілкуванням. Дитина має бути максимально залучена у те, що відбувається. Обирайте інтерактивні додатки. Вивчайте можливості спілкування через скап або інші месенджери.
Робіть вибір у бік якості, а не кількості. Якість того контенту, що споживає дитина, важливіша за обмеження у часі. Знайдіть максимально змістовні додатки та ігри, що сприятимуть розвитку та навчанню.
Створюйте «вільні» зони. Оберіть кімнату або простір у квартирі, вільний від будь-яких гаджетів. Наприклад, нехай це буде спальня, або обідня зона, або ігрова зона.
Навчіть безпечного користування соціальними мережами. Діти 7+ вже бажають перебувати постійно на зв’язку зі своїми друзями чи однокласниками. Допоможіть опанувати мережу разом. Розкажіть про правила безпеки, обережність введення своєї особистої інформації, спілкування з незнайомцями.
Гаджети — не вороги. Головне навчитися користуватися ними собі на користь і передати ці знання дітям. Більше про правила формування здорових стосунків «діти — гаджети» читайте у наші новій книзі психологині Анни Гресь.