Ну ж бо пригадаємо, коли востаннє ви про допомогу? Адже кожна молода матуся не те що втомлюється, інколи у неї бракує сил піднятися зранку з ліжка. Ми не говоримо про ситуацію із чоловіком, адже вважаємо, що піклування та виховання дитини — справа спільна. І чоловік нам не допомагає, а рівноправно розділяє обов’язки.

Ми підготували для вас цей пост про те, як попросити допомоги у близької людини (подруги чи мами) і не відчувати докорів сумління. 

Це ваше цілковите право!

Багато хто вважає, що прохання про допомогу — перекладання власних проблем чи обов’язків. Якщо кажу, що мені погано, то хіба я погана мама? Аж ніяк! Втомитися та потребувати допомоги — ваше повноцінне право.

А що ж тоді з сумліннями? Щоразу, коли ви почуваєте провину за те, що попросили когось про допомогу, поміркуйте: що ви зможете дати своїй дитині, якщо зараз трішки відпочините? Ви зможете приділити їй більше якісного часу, своєї зарядженої енергетики, подарувати найміцніші обійми та найщасливішу посмішку. Тож геть докори сумління!

Попросити — не вимагати! 

Перетнути цю межу між проханням та вимогою насправді легко. Достатньо не просити про допомогу декілька тижнів/місяців, а потім вибухнути докорами «Я все сама тягну!». Тож краще говоріть про свій стан ще до того, як відбудеться емоційний зрив. 

Будьте готовими до відмови.

Такий варіант цілком можливий. В іншої людини можуть бути свої плани, вона також може бути втомленою, або просто не мати бажання проводити час із вашою дитиною (і це теж нормально!). Тож якщо ви вирішили попросити подругу погуляти деякий час з малюком, одразу продумайте додатковий план. Кого ще можна попросити про допомогу? І головне — вчіться спокійно приймати відмову. 

«Ні, вибач, я сьогодні не можу».

«А, ну ок».

І щоб вам справді було ок! Попрацюйте над власний сприйняттям. 

Говоріть чітко та коротко.

Не слід вигадувати передісторію, натякати та усіляко підводити до прохання. Не потрібно також виправдовуватися та звітувати. Прямо та коротко скажіть: «Забереш дітей зі школи?», «Погуляй, будь ласка, з ним 2 годинки!». 

Дайте час подумати.

Коли озвучили людині своє прохання, дайте їй час усе обміркувати. Якщо ви будете очікувати відповіді просто тут і зараз, це знову перейде у розряд вимоги. Тож просто помовчіть і почекайте. 

Дякуйте!

Подякуйте, якщо отримали позитивну відповідь. А потім ще раз подякуйте, коли людина вам допомогла. 

Не бійтеся просити про допомогу. Це дасть вам можливість трішки відпочити та підтримати внутрішню родинну «погоду».

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: