Народити дитину — це відмовитися від своїх уподобань та повністю поринути  у світ дитини. На жаль, саме так найчастіше розуміють більшість жінок життя після пологів. Вони відмовляються від своєї жіночності, припиняють буди дружиною, та вбачають сенс свого життя лише в дитині.

Негативний вплив на дітей надмірної материнської любові?

Дитина для жінок з надмірною материнською любов’ю є центром Усесвіту.  Це коли турбота, опіка дітьми стає сильнішими, аніж любов до чоловіка, коли діти стають головними у системі цінностей, а стосунки чоловіка та жінки відсуваються на задній план або тимчасово викреслюються зовсім з життя.

Інстинкт материнства — це  «тваринна програма», але тварини, на відміну від жінок, вчасно відпускають своїх дитинчат, навіть, трапляється, проганяють їх, але у людей, інколи, до цього інстинкту додається неконтрольована безмірна любов. Ось уже материнство впадає у крайнощі, коли жінка нікуди не відпускає свою дитину та нікому не дозволяє до неї наближатися, оберігаючи її від поганого, на її думку, впливу оточуючих.

Материнство — це, звісно, неймовірне диво, але діти не мають ставати для жінки єдиною цінністю в житті. Інакше така безмірна любов до своїх синів та доньок лише шкодитиме у майбутньому. Спочатку маленький син не зможе себе захистити перед однолітками, адже він звик, що все вирішує мама, бо вона ж його так любить та не дозволить нікому синочка образити. Донька, наприклад, не зможе знайти собі хлопця та вийти заміж, бо мати підсвідомо не відпускатиме її від себе. Як часто такі матері говорять про 40-річного чоловіка: «Мій маленький синочок», «Мій зайчик», «Моя дитина».  Не помічаючи в ньому справжнього чоловіка, так він і поводиться як дитина, не може забезпечити сім’ю, бігає від матері до дружини. Не може стати успішним, почуватися самостійним, упевненим у собі чоловіком.

k-chemu-privodit-chrezmernaya-materinskaya-lyubov

Сімейна гармонія

Часом сильна прихильність матері до дітей псує подружні стосунки, як наслідок — чоловік, наприклад, починає пиячити, зраджувати, ухиляється від сімейних обов’язків і від самих членів сім’ї. Йому бракує жіночої любові, оскільки дружина всю свою енергію, ніжність та лагідність, спрямовує винятково на дитину.

Здорові, міцні сім’ї  існують завдяки жінкам, які знають та відчувають, що найголовніше — не діти або чоловік  окремо, найголовніше — це сімейна гармонія. Баланс у всіх сферах життя та вміння правильно «грати» свої жіночі ролі: коли ніжно поцілувати свого чоловіка та приділити йому увагу, водночас не обділяючи дітей, а коли й відпочити наодинці або з подругами, домовившись з нянею чи бабусею про догляд за дитиною, не відчуваючи сорому. Тримання балансу в багато чому залежить від вміння стримувати свою любов до дітей.

Надмірна материнська любов має свої причини.

Базові причини виникнення надмірної материнської любові

1. Жінка не розуміє свого справжнього призначення — бути жіночною, створювати безмежний простір любові між собою і своєю другою половинкою. А вже саме цей простір може породити нове життя та батьківську любов.

2. Жінка бачила схожі проблеми у стосунках своїх батьків, сім’я жила за подібним сценарієм, де мати безмежно любили дітей, та не вбачала іншого сенсу в житті.

3. Жінка прагне бути найкращою мамою в світі. Такі жінки прагнуть відповідати жінці-матері героїні. Часто можна почути від матусь з «гіперлюбов’ю» до своїх дітей: «Заради своєї дитини я готова на все», «Дитина для мене найголовніше у житті, чоловік дорослий — потерпить і без уваги» та подібне.

4. Жінка має власний характер. Почуття власності у неї переважає. Між дитиною і матір’ю з дитинства існує міцний зв’язок, послабити який з часом вдається не всім. Багато жінок починають ставитися до дітей, як до своєї власності.

5. Жінка є матір’ю-одиначкою. Вона виховує дитину сама та живе заради дитини, не вбачає більше сенсу у житті, не має особистих стосунків із чоловіками.

Отже, це найважливіші причини надмірного материнського почуття до своєї дитини. Такі випадки дуже часто зустрічаються в житті. Любі матусі, пам’ятайте; все має бути в міру!