Діти можуть намалювати будь-що: рух, почуття, вітер і навіть запах та смак. Щоб розвинути в дитині фантазію та здібності до малювання, необхідно зовсім небагато.

Пахучі коробочки. Приготуйте для дитини якісь порожні маленькі коробочки, нехай це будуть, такі собі, таємничі коробочки. Розмалюйте або прикрасьте їх особливо. Покладіть усередину, наприклад, ватку з запахами парфумів, спецій або вкладиш жувальної гумки, що всотав певний аромат, шматочок мила, шкірку з апельсина, можна також насипати в коробку ароматну корицю. Дайте дитині ці коробочки, попросіть заплющити очі та понюхати вміст, а потім запропонуйте намалювати те, що вона пронюхала або уявила. Одного такого заняття вистачить, щоб діти виявляли інтерес до малювання запахів, і таємничі коробочки дитині сподобаються більше, ніж будь-які іграшки.

fruit-or-tablets-720x340

– Смак дитинства. Закрийте очі дитині тканиною чи шарфом і запропонуйте з’їсти щось смачне. Можна приготувати щось самостійно. Нехай добре жує та вголос розповідає свої відчуття. А потім намалює чи зліпить з пластиліну те, що відчула та уявила. Інколи діти уявляють собі цілі картини, з’ївши, наприклад, шматочок банана, малюк потрапляє на острів з мавпами. Він уявляє, що сидить на пальмі та жує ці смачні солодкі банани. Допоможіть дитині розвити свою уяву, ставте йому запитання: «Як уважаєш, це фрукт? Де він росте? Уяви, ніби ти потрапив у незнайоме місце. Куди саме? Опиши, хто там є з тобою поряд. Що ти там робиш?» та інші. За допомогою таких розвивальних ігор, можна не лише з користю провести дозвілля, але й виявити психологічні проблеми дитини та виправити їх.   

Такі способи можна використовувати для розвитку дитячої уяви та органів чуття. Таким чином можна намалювати те що, почув, відчув, скуштував, але не забувайте, що якщо у дитини під час сприйняття заплющені очі, то цей процес стане ще цікавішим та загадковішим.