Якщо у вашої активної дитини надлишок енергії, пропонуємо вам кращий спосіб позбутися її, не залишаючи будинок. За допомогою клейкої стрічки позначте на підлозі квадрати-»класи». Для цього заняття найбільше підходить великий коридор або закрита веранда чи вільне місце на кухні або в кімнаті.
Імовірно, ви пам’ятаєте, як починається гра. Потрібно кинути невелику «біту» в намальовані квадрати так, щоб вона влучила в квадрат, не торкаючись ліній. Спочатку кидаєте її в перший «клас», потім у другий тощо. Щойно вона опиниться в потрібному квадраті, ви повинні наблизитися до неї, стрибаючи на одній нозі почергово через усі «класи». Потім потрібно підібрати «біту», повернутися кругом і стрибати назад, зберігаючи рівновагу і не наступаючи на лінії. (На обидві ноги можна стати, якщо тільки квадрати знаходяться поруч або якщо ви повертаєтеся назад в останньому «класі».)
Гра триває до тих пір, поки ви не наступите на лінію або втратите рівновагу; тоді настає черга іншого гравця. Перемагає той, хто першим виконає всі дії правильно і пройде від першого «класу» до восьмого.
Для обмеженого простору є більш простий варіант гри. Зобразіть «класи» двома смужками клейкої стрічки завдовжки по 160 см, розташувавши їх паралельно один до одного на відстані 40 см. Потім за допомогою тієї самої стрічки позначте кожен «клас» номером від нуля до п’яти.
Тепер називайте цифри від нуля до п’яти. Дитина повинна стрибнути у названий номер квадрата і пострибати там кілька разів, рахуючи свої стрибки.
Якщо ви хочете навчити дитину впізнавати цифри, використовуйте картки з написаними на них номерами від нуля до п’яти. Дитина також має опинитися в зазначеному на картці «класі» і зробити там кілька стрибків, рахуючи їх. Або ж вона сама обирає номер «класу», стрибає в потрібний квадрат і називає його. Попросіть малюка переміститися вперед чи назад на один або два «класи», або ж задайте йому просту задачку, наприклад: «Скільки буде три додати два? Скільки буде чотири відняти три?»