Як навчитися дбати про себе? Три дієві практики для кожної жінки
Що означає дбати про себе? Більшість обмежується доглядом за своєю зовнішністю: фітнес-клуби, салони краси, правильне харчування. Хоча насправді це поняття значно ширше…
У бажанні врятувати весь світ, не забудьте врятувати себе
На борту літака існує незламне «правило кисневої маски». У разі надзвичайної ситуації, пасажир має спочатку надягнути маску на себе, а вже потім — на дитину, кохану людину, сусіда поруч. Тоді як у житті ми звикли діяти інакше: зробити так, аби всім було добре, а вже потім зробити добре собі.
Ігноруючи власні проблеми та бажання, ви відчуватимете розчарування та емоційне виснаження. Ви просто забуваєте наповнювати власні ресурси, натомість поспішаєте наповнити ресурси іншого.
Турбота про себе починається з розпізнання власних потреб та емоцій. Здоровий егоїзм лише корисний усім.
Гасіть сірники, а не пожежі!
Турбота про себе — це систематична звичка. Не потрібно чекати моменту, коли один запалений емоційний сірник перетвориться на повноцінну пожежу. Гасити її буде важче, та й наслідки будуть серйознішими.
Тож цікавтеся собою постійно. Прислухайтеся, що каже вам ваше тіло, розум, внутрішнє «Я». Збагачуйте себе новими відчуттями, знаннями, емоціями. Адже наше ментальне та фізичне здоров’я залежить від того, що нас наповнює. Незадоволення? Важкі думки? Чи, може, радість та щастя? Ваше внутрішнє відображається на вашому зовнішньому. Тож дбайте про себе зсередини.
ТОП-3 практичні методи, що допомагають піклуватися про себе
№ 1. Знайдіть свої цінності!
Знати свої цінності — ключ до турботи про себе. Вони допоможуть вам відновлювати та наповнювати ваші енергетичні ресурси.
Напишіть 20 рішень, що ви ухвалили за минулий рік. Навпроти кожного рішення напишіть свої мотиви, чому ви так учинили. Перечитайте лише мотиви дій. У тих, що повторюються, закодовані ваші цінності.
№ 2. Живіть «тут і зараз»!
Минуле потрібно пам’ятати, про майбутнє думати, а жити теперішнім! І для цього також потрібно тренувати свій розум. Контролюйте свої думки, емоції та дії. Коли ви проводите час із родиною, де ви? З ними? Чи думкам далеко попереду? Концентруйтеся на моменті. Знижуйте блукання розуму. Це знизить рівень стресу та допоможе відчувати «ясну голову».
№ 3. Майте свою годину «ресурсів»!
Щодня приділіть годину лише на себе. Це потрібно для відновлення ресурсу та наповнення енергією. Малюйте, гуляйте, читайте. Робіть те, що вас внутрішньо збагачує, те, від чого ви кайфуєте! Ця енергія дуже вам знадобиться!.
За матеріалами Роксолани Кравчук.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ