Існує багато речей, які потрібно вкласти у формування дитячої особистості. Наше головне завдання: підготувати їх до самостійного щасливого життя. Ми зібрали 10 звичок, що неодмінно знадобляться вашій дитині у житті! 

Взаємини

Взаємодіючи з дитиною та подаючи їй приклад стосунків між батьками, ми закладаємо міцний стандарт, на якій вона рівнятиметься усе життя. Якщо ви маєте здорові стосунки, поважаєте одне одного, співчуваєте та підтримуєте, дитина ніколи не погодиться на менше, навіть у дорослому віці. 

Спілкування з іншими

Як ви говорите з продавчинею, співробітником банку, або просто перехожим? Ваша дитина, неначе губка, вбирає у себе кожен ваше слово, рух та жест. На вашому прикладі вона вчиться комунікації із цим світом. Тож будьте гарним прикладом!

Крізь об’єктив

Що ви бачите, дивлячись на свою дитину? Щось позитивне? Чи більше негативне?

Ваші думки впливають на ваше ставлення. Це, у свою чергу, формує емоційний та фізичний стан. Чи потрібно постійно шукати погане? 

Спробуйте зосереджуватися лише на позитивних думках, демонструйте свій приклад дитині. 

Погода в домі 

Тепла, безпечна, комфортна, приємна. Це все про атмосферу, що має панувати у вашому будинку. Адже це місце, де ваша родина проводить найбільше часу. Тут ваша дитина зростатиме і дорослішатиме. Тож докладіть зусиль, аби перетворити вашу оселю на найчарівніше місце у світі, де живуть любов та щастя. 

Взаємини з друзями

 Основою щасливої родини є міцні стосунки між батьками. Єдине, що ви можете зробити для своїх дітей, — це мати найкращі взаємини з вашим чоловіком. Вони бачать, як ви двоє ладнаєте і підтримуєте одне одного, тому швидше за все, ладнатимуть одне з одним і зі своїми друзями. Кожна унція енергії, що ви вкладаєте у свої стосунки, повернеться до вас десятикратно через ваших дітей.

Спільнота 

Ви берете участь у громадських заходах? Займаєтеся волонтерством чи благодійністю? Робити власний внесок у розвиток суспільства — гарна справа. Це дає змогу вашій дитині поглянути на багато речей ширше, виходячи за межі власного життя. Робота на благо суспільства формує відповідальність та зміцнює загальнолюдські цінності. 

Школа

У шкільному колективі дитина перебуватиме більшість свого часу. Саме однолітки впливатимуть на формування особистості. Дуже важливо, аби у школі дитина почувалася комфортно. Якщо щось йде не так, обов’язково звертайте на це увагу. Вміння взаємодіяти у соціумі знадобиться дитині все життя. 

Ваша енергетична чаша 

Наскільки вона наповнена? Від наповнення вашої енергетичної чаші залежать ваша повага до себе, самопочуття, упевненість та взаємини з близькими. Навчіть дитину піклуватися про свої емоційні ресурси. Допоможіть їй знайти заняття, що сповнюватимуть її та відновлюватимуть рівновагу. 

ЗМІ та соціальні медіа

Це співрозмовники вашої дитини. Важливо знати, яку інформацію вони передають. Поступово навчайте дитину відповідального споживання інформацією. Розповідайте про безпечне користування інтернетом та соціальними мережами. Не забороняйте відеоігри, адже це частина сучасного покоління, краще дбайте про їхню інформаційну якість. 

Основні потреби

Здорове харчування, фізичні навантаження, сон — це ключові аспекти не лише здоров’я дитини, але й її гарного самопочуття. Змалечку навчайте дитину використовувати ці звички як основні. 

Демонструйте власний приклад! Ви — дзеркало, через яке дитина вбирає особисті якості. Як це краще зробити? Рекомендуємо почитати книгу Світлани Єфременкової «20 важливих навичок, що допоможуть підготувати дитину до життя».

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: