Розумна та самостійна дитина. Це яка?
Саме з такою темою завітала до Києва Людмила Петрановська. А ми не могли пройти осторонь такої події та, звісно, вирушили до столиці України.
І ось ділимося з вами інформацією із перших вуст!
Перший день був присвячений 9 типам інтелекту, згідно з теорією Говарда Гарднера. В основі цієї теорії — розуміння, що всі діти різні, не існує єдиного «загального інтелекту». У всіх різні здібності, кожна людина унікальна. Водночас набір здібностей — це ресурс, що не зводиться лише до показників IQ.
Говард Гарднер визначає 9 типів інтелекту:
- просторовий;
- тілесно-кінестетичний;
- музичний;
- вербальний;
- логіко-математичний;
- міжособистісний;
- внутрішньообистісний;
- натуралістичний;
- екзистенційний.
Детальніше про кожен із них ми розповімо згодом. А зараз декілька загальних слів для ознайомлення.
У кожної людини/дитини є вид інтелекту, розвинутий найбільше. Якщо у нас щось розвинуто краще, то ми хочемо це робити щодня, щохвилини. Якщо ваша дитина постійно співає, то в неї домінує музичний інтелект. Отже, вам, як батькам, важливо підтримати дитину та допомогти їй розвинути цей тип інтелекту.
Самооцінка дитини буде залежати від затребуваності конкретного виду інтелекту в конкретному суспільстві. Раніше була мода на музичний інтелект та було багато музичних шкіл. Зараз модними є інші типи інтелекту. Людмила Петрановська зазначала: «Якщо дитина займається хоч чимось, однаково вона розвивається. Але важливо ЯК? Яка емоційна складова цього розвитку? У неї підвищується самооцінка? Чи це подолання труднощів? Відповідь можуть надати лише батьки —це простір для творчості».
Важливо розмовляти з дитиною про типи інтелекту, навчити її бачити себе крізь призму цих здібностей. Пояснювати, що всі діти різні й здібності у них різняться. Бо інакше дитина з одним типом інтелекту (наприклад, з музичним) буде страждати, що вона не може зробити щось, як дитина, у якої розвинутий інший тип інтелекту (наприклад, тілесно-кінетичним (спортсмени)).
Про 2-й день лекцій Людмили Петрановської читайте вже незабаром!