«Будь обережний!»

Натомість скажіть: «Що тобі потрібно пам’ятати, коли ти граєш в парку?» або «Будь ласка, рухайся повільно, як обережна черепашка, коли йтимеш по вершині того паркану».

Діти часто ігнорують нас, коли ми знову і знову повторюємо одне і те саме. Замість цього задійте їхні навички критичного мислення, тоді нехай вони самі перефразують важливе попередження. Або поясніть конкретно — чого ви хочете.

«Припини кричати!» або «Тихо!»

Натомість скажіть: «Будь ласка, говори тихіше або пошепки», або «Мені подобається, як ти співаєш. Мені хотілося б, аби ти заспівав на вулиці або в ігровій кімнаті».

Деякі діти від природи гучніші, ніж інші. Якщо їм важко говорити тихо, покажіть їм — куди їм можна піти, аби там бути гучними, а також користуйтеся силою шепоту. У поєднанні з ніжним дотиком і зоровим контактом, шепіт — це неймовірно сильний засіб, щоб змусити дитину вас слухати.

«Я тричі тебе попросила, зроби зараз же!»

Натомість скажіть: «Нам час іти. Хочеш узутися сам, або мені тобі допомогти?» або «Хочеш сам сісти на своє сидіння в машині, або тобі допомогти?».

Більшість дітей неймовірно позитивно реагують, якщо їм дають можливість щось зробити самостійно. Запропонуйте їм можливість вибору, тоді їхнє критичне мислення переважить спокусу вам суперечити.

«Як тобі не соромно?»

Натомість скажіть: «Що ти запамятав з цієї помилки?» або «Що ти зрозумів?  Як ти вчиниш наступного разу, аби ситуація не повторилася?».

Концентрація на мотивації до зміни поведінки в майбутньому сприятиме значно кращим результатам, ніж догана за помилки у минулому.

«Припини!»

Натомість скажіть: «Будь ласка, постав своє взуття в шафу».

Як часто протягом дня хтось із нас говорить офіціантам, продавцям або друзям, чого ми НЕ хочемо? Не часто, так? Ми навряд чи могли б розраховувати на хороше обслуговування, якби говорили: «НЕ готуйте мені повну чашку латте з молоком!» або «Я НЕ хочу курку!». Таку форму негативного спілкування не сприймають нормально, вона спричиняє непотрібну напруженість у взаєминах. Замість цього, спробуйте сказати, що вам дійсно потрібно.

«Ну ж бо швидше!»

Натомість скажіть: «Сьогодні ми — бігові конячки! Нумо дізнаємося, як швидко ми можемо бігати!»

Обов’язково дайте дітям можливість іноді побути і черепахами! Нам усім іноді корисно отримати дозу здорового «сповільнювача», тому визначте час, коли всі розслаблені, а діти можуть рухатися повільно.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: