7 звичок, які заважають розвитку дитини
Дитина — це чистий аркуш. Її звички формуються на повторенні певних алгоритмів поведінки дорослих, зокрема батьків. Дитина приймає ці звички за норму, але насправді вони лише заважають їй розвиватися, шкодячи фізіологічному й психологічному здоров’ю. Що це за звички? Нумо з’ясовувати.
Нездорове харчування
На жаль, це найпоширеніша шкідлива звичка. Інколи дитина навіть відмовляється їсти овочі, фрукти, каші, віддаючи перевагу лише фаст-фуду. Як наслідок, це може спричинити ожиріння та підвищений кров’яний тиск.
Пізно лягати спати
Розклад дня для дитини дуже важливий. Залежно від віку малюки потребують 10–13 годин нічного сну. Не отримуючи достатнього відпочинку, діти стають нервовими, дратівливими, млявими. Це може погано впливати на розвиток мислення й пам’яті.
Їжа перед телевізором чи планшетом
Тоді мозок повністю зосереджений на зображенні, не контролює достатність харчування. Таким чином дитина може переїдати, що призведе до погладшання. Візьміть за звичку вечеряти всією родиною, за теплими розмовами та смішними історіями.
Лайка
Діти дуже швидко переймають від дорослих моделі спілкування. Якщо маленькі вушка часто чують лайки, то ці слова стають звичними. Займайтеся розвитком дитячого мовлення, розширюйте словниковий запас, аби малюк міг висловлюватися, не використовуючи лайливих виразів.
Гаджети і телебачення
Техніка у руках дитини дуже легко переходить із розряду «нові можливості» у «залежність». Зараз чимало малюків страждають від цієї пастки. Як результат: замало прогулянок на свіжому повітрі, агресія, порушення сну тощо. Встановлюйте правила користування гаджетами та телевізором: не більше ніж 1–2 годин на добу.
Колупання у носі
Часто такі дії дитина виконує несвідомо, тому просто не помічає цього. Тож дуже важливо з’ясувати, наскільки малюк усвідомлює свої дії та контролює це. Якщо колупання у носі відбувається регулярно — це може призвести до кровотеч. За потреби, краще звернутися до фахівця, який допоможе виправити звичку.
Погана гігієна
Багато дітей відмовляються приймати душ чи чистити зуби. Згодом такий опір може перерости у шкідливу звичку, з якою важко жити у суспільстві. Заохочуйте дитину стежити за власною гігієною: приймайте пінну ванну, купіть іграшки для купання, чистіть зуби та танцюйте. Адже це весело!
У наступному пості чекайте на добірку порад, що допоможуть упоратися зі шкідливими звичками дитини.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: