Літо! Сонце! Спека! Час, коли на прилавках з’являються корисні овочі та фрукти, що збагачують організм вітамінами на зміцнюють здоров’я.  Та що робити, якщо крихітка відмовляється їсти овочі? А кожна спроба «підсунути» та нагодувати її неулюбленими стравами закінчується істерикою…

Хочемо заспокоїти, що ви не перші матусі, які зіткнулися з упертим «не хочу — не буду» стосовно овочів. Тому потрібно ввімкнути маму-шпигунку та запастися кількома перевіреними хитрощами, що врешті-решт допоможуть нагодувати дитину сезонними вітамінами.

№ 1: Власний приклад

Якщо батьки самі не часто їдять овочі, то від дитини цього годі й чекати. Коли мама з татом із задоволенням обідають свіженьким салатом, то у малюка поступово сформується така культура харчування.

№ 2: Пропонуйте сирі овочі

Якщо дитина випльовує морквину з супу, то це не означає, що вона її не любить. Запропонуйте їй молоду солодку моркву, нарізану смужками, як картопля фрі. Або бебі-керот, маленьку моркву, яка виглядає немов цукерки. Такими ласощами малюк із задоволенням посмакує.

№ 3: Кличте моряка Папайа

Колись завдяки цьому мультику всі діти почали вживати шпинат. Можливо, і на вашу дитину він справить враження? Також можна переглянути мультики про «Цибуліно», де головними героями є кумедні овочі.

№ 4: Вмикайте повара-дизайнера

Красиво оформивши страву, можна заохотити дитину їсти овочі. Пташки, квіточки, звірятка… Викладайте все, що заманеться. Адже маленькому «чомучці» буде вкрай цікаво дізнатися, з чого зроблені вушка в зайчика.

№ 5: Ховайте овочі

Більшість овочів не мають вираженого смаку, тож їх легко «заховати» в інші страви. З моркви можна приготувати смачні цукерки й тістечка, а кабачок чудово поєднується з м’ясом. Рецептів у інтернеті безліч! Тож експериментуйте!

№ 6: Дочекайтеся голоду

Сховайте шкідливі перекуси або припиніть їх купувати зовсім. Коли дитина зголодніє, запропонуйте солодку свіжу морквину, можливо, цього разу вона сподобається.

№ 7: Ходіть разом у магазин

Запропонуйте дитині обрати овочі та скласти їх у візок. Питайте, які саме вона хоче з’їсти на обід чи вечерю. Коли повернетеся додому, приготуйте їх разом. Так дитина звикатиме до здорової їжі та овочів.

№ 8: Не нагороджуйте їжею

Не робіть із їжі культ, не використовуйте її як засіб покарання чи нагороди. Їжа — це просто їжа, складова, завдяки якій ми підтримуємо роботу та розвиток організму. Пояснюйте дитині, як допомагають його організму овочі, на що вони впливають. Коли вона стане старшою, то почне свідомо обирати продукти харчування.

№ 9: Готуйте смузі

Смузі — це не просто корисно, але й смачно! До того ж, у ньому знову ж таки можна «приховати» овочі. Поєднуйте їх з фруктами та йогуртами, насолоджуйтесь усією родиною. Рецепти шукайте в інтернеті.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: